Mosul

Irácká jednotka odpadlíků zachrání život mladému policistovi, který se pak přidá k jejich boji proti Islámskému státu tam, kde kdysi bývaly ulice Mosulu. (Netflix)

Lukango

Netflix by měl financovat takovéto menší projekty od zahraničních studií častěji, protože většinou skromný rozpočet od těchto ,,malých“ filmů dokáže převálcovat ty obří Netflixovské blockbustery. A toto je jeden z příkladů. Nejedná se sice o něco skvělého, ale k zahození také není. Film se nesnaží vyprávět složitý a komplexní příběh, pouze vypráví o Irácké speciální jednotce, která jde skrze boj do dalšího boje. Jsou filmy, které se nesnaží dělat něco převratného či složitého, jen vypráví jednoduchý příběh, který funguje a netváří se, že je něco víc - toto je jeden z nich. Pochvalu si zaslouží akce, která sice není nijak převratná, ale s poměrně dobrým střihem, kamerou, hereckými výkony a zvukem se jedná o celkem slušnou povedenou dávku akce. Mosul je tak nadprůměrným akčním filmem, který sází na stručnost a vypráví skrze uvěřitelné akce a lehce charismatickému týmu, ke kterému není tak obtížné si najít vztah. Známka: 6,5/10 ()

hypnos11

Upřímně vůbec nechápu, proč tohle má oproti sračkám typu Expendables 1/2 tak nízký hodnocení. Dávám 4*, ale některý zdejší recenzenti mě tak na**ali, že jsem přemýšlel o přidání tý pátý. Ono by to ale stejně nic nezměnilo :) Skvělá akce, zasazení, skleslá a hutná atmosféra. Příběh jednoduchý, ale s úderným koncem. Že to vypadá levně? To byste jako chtěli zase další šunt přepatlanej milionem CGI? Naopak, tohle bylo velice autentický a já nemám žádný větší výtky. PS a komentáře typu "Arabáči si kosí Mosul" jsou naprosto ubohý. ISIS neboli Daesh byla jendoduše banda prachsprostých kriminálníků, kteří si hráli na něco většího. A že se i u nás našlo pár případů, kdy to lidi lákalo natolik, aby se tam snažili vydat - to je na doživotí, když už ne na trest smrti. PPS a neřekl bych ani, že to je "silný proirácky působící film". Ne, je to silně lidsky působící film. Ne všcihni iráčani (nebo íránci a další) jsou vymaštěný hlavy.. A podobný věci se nedějou jenom v Iráku, viz např Afghánistán nebo téměř jakákoliv libovolná země v Africe ()