Vraždící gauč

Režie:

Scénář:

Kamera:

Bernie Rao

Duch starodávného démona se zabydlel v křesle patřícím okouzlující tanečnici a začíná zabíjet každého, kdo mu brání ve splnění jeho toužebných přání... (Matared)

Paldiny

Plagát klame. Žiadne zúbky gauč z Möbelixu nevycerí, zato pobije pár ľudí mimo záber a unudí tláchaním o prevteľovaní duší a čarodejníctve. Pobavili vlastne len dve scénky a aj na ne som si musel počkať do druhej polovice filmu. A to je na vraždiaci gauč trestuhodne málo, škoda, tešil som sa. ()

borec999

Dostať sa k takejto látke Asylum spravilo by z toho uletenú a dosť pravdepodobne aj vtipnú blbosť. Bernie Rao z Nového Zélandu však poňal príbeh o vraždiacom gauči  z iného konca- úplne na vážno a výsledkom je sterilný, neurážajúci film, v ktorom síce dôjde na tých pár scénok pre ktoré si zapnete film s dejovou premisou o vraždiacom gauči, ale je toho aj na pomerne krátku stopáž málo. Gauč, tak ako tu už niekto písal, zuby nevycerí a mne veľmi v Killer Sofa chýbala krv, nápad a humor, pretože zameranie sa na príbeh, postavy a vysvetlenie toho prečo gauč občas niekoho pošle na druhý svet nie je zrovna to prečo si podobný film zapnem. Celkovo je Killer Sofa raz v pohode sledovateľný, ale ako hovorím, dalo sa to spracovať určite aj oveľa zapamätateľnejšie. 40% ()

koval45

A já se tak těšil, na jakej parádní trash jsem to zase narazil a ono nic, plakát klame. Ale nakonec docela fajn překvápko, nenapadlo by mně, že někdo udělá film o vraždícím gauči na vážno. Teda relativně - komický momenty to má. Plusem jsou neokoukané tváře, ale ten děj byl na mně moc překombinovaný, až jsem se v tom čarodějnicko démonickém mixu trochu ztrácel. Každopádně natočený je to tak zručně, že jsem při sledování radši nenápadně, po očku kontrolovat ten můj nábytek, jestli taky nezačíná blbnout, ale zatím dobrý no. ()

• Práce na filme začali pod názvom "My Lover, My Lazy Boy". Avšak potom sa producenti začali obávať žaloby zo strany firmy La-Z-Boy špecializujúcej sa na výrobu nábytku. Potom sa uvažovalo o "kingovsky" ladenom názve "The Furnishing", aby sa nakoniec ujal nápad pomenovať film ako Killer Sofa. (beso74)
  • Tvorcovia si pri filmovaní vystačili s jediným exemplárom kresla. (beso74)
  • Navzdory plagátu k filmu a DVD obalu sa pohľad na zakrvavené kreslo s tlamou plnou ostrých, špicatých zubov vo filme vôbec neobjaví. (beso74)