Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Akční
  • Drama
  • Dobrodružný
  • Horor

Recenze (126)

plakát

ONEMANSHOW: The Movie (2023) odpad!

Ok, takže všechno při starém. Kamil je pořád stejně slizkej mentál a tentokrát se mu podařilo natáhnout jeho pochybnej výplod choré mysli na celovečerní stopáž. A jako bonus je to celý dost ubohý a vlastně i nudný. Ale pro všechny kdo jsou ochotní uctívat a podporovat Kazmův kult osobnosti je to určitě skvělej biják.

plakát

Cool Girl! (2023) 

Zřejmě nejvysmívanější český film poslední doby, s naprosto příšernými ohlasy už od prvních zmínek a zveřejnění traileru. To jsem si já jako fanda i těch špatných filmů nemohl nechat ujít. A nakonec jsem docela zklamanej, vždyť to není zas tak hrozný. Rozhodně můžu pochválit aspoň technickou stránku, kamera respektive obraz a barvy - vypadá to pěkně, jak kdybych koukal na hudební videoklip. Hodně dlouhej videoklip. A i ten proklínanej product placement tady působí vlastně docela snesitelně. V tomhle ohledu byl rozhodně daleko horší Román pro pokročilé, tady to není zdaleka tolik masivní nápor. I přesto všechno ale nemůžu říct, že by mě film nějak bavil. Dějově nuda a klišé o tom jak všechno dobře dopadne. A titulní soutěž cool girl je největší slabina filmu, typická blbina ve stylu miss, navzdory velké výhře hodně lacině vypadající. Když už po tom pojmenují celý film, tak jsem si představoval, že půjde o nějakou mega reality show a tady se řeší spíš vztahy. Herecky nic moc - tam kde to starší generace drží nad vodou to ta mladší zase potápí. Ale tak pro tu cílovou skupinu asi dobrý...

plakát

Prezidentka (2022) 

Geislerka co si hraje na zamilovanou prezidentku, to byl v mém očekávání příslib solidního peklíčka. A fakt mi bylo chvílema celkem trapně, že to sleduju. Příznivcem herectví Geislerové asi nikdy nebudu a ten její plochej výraz mně prostě nudí. Škoda že situace ve filmu nejsou napsány tak nějak opravdověji a míň přitažené za vlasy - jak jako chlápek nepozná prezidentku když jí má přímo pod nosem? Ale v celku to bylo mnohem míň debilní než jsem počítal - mainstream, ale zábavnej. Vetchýho prostě můžu, plus moje první filmové setkání s Oskarem Hesem a ti dva dohromady jsou dost sympatická dvojka, hlavně uvěřitelná. A zrovna tak mně zaujala bodyguardka v podání Vandy Chaloupkové. Všichni velmi pěkně.

plakát

Il Boemo (2022) 

Pro mně zajímavá exkurze do operního světa, kterou bych si bez účasti Vojty Dyka asi odpustil. A možná bych i dobře udělal. Ono by asi celému dost prospělo, kdyby si režisér ujasnil co vlastně chce točit. Film především ze zákulisí, doopravdy životopisný snímek a nebo o tom kde všude Mysliveček prcá jak smyslu zbavenej? Mimochodem porno - jak se nám snažil nakukat autor jistého článku - to není ani omylem. Jen docela unylá erotika. A asi to zrovna tady ani nepotřebuju vidět, daleko víc by mně zajímalo Myslivečkovo putování do Itálie, důvod, případně Myslivečkův (asi) komplikovaný vztah s bratrem, zde jen tak lehce načrtnutým... Nejvíc mně nakonec bavila samotná hudební čísla a taky setkání s malým Mozartem.

plakát

Bride of the Werewolf (2019) 

Ne že bych od toho čekal nějaký zázrak, ale i v rámci odpadního amatérského horroru se najdou lepší kusy. Tohle je takový poloniovský průměr - snaživý, ale moc tentokrát nepobavil. Stará stodola těžko může suplovat středověký hrad, herci byli samozřejmě dost prkenní, přeměna vlkodlaka mimo záběr... A míchat do toho na závěr ještě mumii, to už bylo dost i na mě.

plakát

Jestli se rozzlobíme, budeme zlí (2022) 

Já původně myslel, že je to jenom špatnej vtip, ale když už to doopravdy vyšlo, chtěl jsem hlavně zjistit jak film naplní nasírací potenciál - to nakonec nesplnil vůbec, film nezanechá žádný dojem. Je to jen hodně zvláštní kočkopes na půl cesty mezi remakem a pokračováním a především příklad totálně zbytečnýho produktu který příběh nijak nerozvíjí a nepřináší nic moc nového a používá všechny motivy původního filmu, včetně hudebních. Akce neakční, komedie u který se nezasměješ, nulová energie mezi hlavní dvojkou, nemá to ani trochu šmrnc. Navíc se to celé odehrává ve vizuálně divném bezčasí a působilo to na mně docela nepříjemně. Asi se fakt snažili vším přiblížit originálu, ale je prostě škoda že film nezanechá žádný obraz dnešní doby. Když už se to má odehrávat v současnosti mohli si hrát, aktualizovat, cokoliv pojmout trochu jinak... Abych alespoň trochu pochválil, tak mně docela bavilo mafiánské duo otec se synkem - to jejich handrkování mělo potenciál, jen to trochu rozvinout.

plakát

Superpes (2007) 

Dobrá dobrá, nejspíš už mi trochu hrabe, ale nedá se nic dělat. Přiznávám bez mučení, že Superpes mě prostě bavil. Sice jsem o dost starší, než cílová skupina, ale proč ne? Když nám může Marvel servírovat hláškující stromy a mývaly a tvářit se u toho děsně cool. Tahle neškodná limonáda pro děti si aspoň na nic nehraje. A ústřední hafan je nakonec i sympatičtější, než slavnější a uslintanější kolega Beethoven.

plakát

Gingerdead Man 3: Saturday Night Cleaver (2011) 

Zdivočelé pečivo do třetice všeho... špatného, v tomhle případě. Ale přesto, že třetí část hodnotím nejníž, tak celkově mě vraždící perníček bavil. Pro náhodného diváka to může být celkem šok, ale ráj pro všechny fanoušky zábavně špatných filmů. Jednička mi přišla relativně mírná, na to jak bizarní je námět a rozjíždí se pomalu. Dvojka má už větší grády a celé to prostředí zákulisí filmařského štábu mě hodně bavilo (jenže zároveň to má taky pěkně dojebanou kameru a místy se mi z toho motala hlava). No a tohle už mi tolik nesedlo, nebavilo. Jednak je to strašně přeplácané - např. cestování časem v takovémhle braku vůbec nepotřebuju vidět, špatné digi efekty tomu taky nepomůžou, pocitová délka filmu je zhruba tak 4 hodiny, perníček sice řádí ze všech sil, jenže to ostatní kolem je prostě nuda bez stylu.

plakát

SpongeBob ve filmu: Houba na útěku (2020) 

Tento způsob Spongeboba, zdá se mi poněkud nešťastným. A to nemám ani tak na mysli tu trojrozměrnou animaci, přesto že správně je Spongebobík samozřejmě ve 2D, ale nijak mě to nerušilo. Spíš jsem si ten road trip za záchranou šnečího mazlíka představoval bláznivější. Jasně - Keanu Reeves je boží, i když zrovna hraje jen chomáč trávy. Na jeho postavu jsem se hodně těšil, pobavil a nezklamal. Jenže tohle když si odmyslím, co zbyde - slabomyslaná poučka o důležitosti přátelství? Samozřejmě, záleží na něm, ale podávat to takhle klišoidní formou, nevím. Nějak jsem z toho necítil to tvůrčí nadšení jako u předešlých filmů. Taky ty odbočky do minulosti v pozdějším čase filmu to navíc zbytečně natahovaly a vlastně mi to přišlo i málo vtipné. Nevyužitý potenciál.

plakát

Don't Open the Door! (1975) 

Zase po delší době sem dostal chuť kouknout na nějakej starší americkej kousek a tohle byl teda slušnej cvokhaus, ale docela mě to bavilo. Zas na druhou stranu, pokud je nejslabším článkem filmu jeho hlavní motiv, není to asi moc dobrá vizitka. Jednak telefonáty neznámého stalkera totiž nejsou vůbec děsivé, spíš trapné a hlavně se to strašně táhne. A taky jeho identitu jde snadno odhadnout, takže efekt je nulovej. A co s hororem, kde nefunguje napětí? Tady nezbývá, než si užít tu zvláštní psycho atmosféru a všudy přítomnou podivnost. Ať už za to může vhodná hudba a zvukové efekty, uzavřený prostor kde se děj odehrává, navíc absence komparsu, celé je to v podstatě jen o pár hercích, (ne)kvalita kopie tomu taky ještě dodá grády. No a výsledný mix mě celkem zaujal.