Lèvres de sang

Lèvres de sang

Lips of Blood

Horor

Francie, 1975, 88 min

I když by se mohlo zdát, že Jean Rollin byl tak trochu úchyl, rozhodně bych ho za takového neměl. Jeho znázornění nahoty není prvoplánové, a především není nijak explicitní. Je krásné. Jasně, je zaměřeno na ženy, ale zrovna ve snímku „Lèvres de sang“ se objevuje i nahota mužská. Jsem ale přece jen typ, který má radši dějovější filmy, a tak mě tenhle nedokázal tolik okouzlit.(22.5.2019)

Asi nejdivnější upířina, co jsem dosud viděl. Opravdu zvláštní paranormální romance, která vám může připadnout stejně blbá a pitomá jako zajímavá. Zápletka, styl vyprávění a samotný závěr... Tady jakékoliv bodové hodnocení opravdu nelze brát nijak vážně. 2.5*(4.8.2016)

• Lima

LIPS OF BLOOD. Jean Rollin je takový francouzský Joe D´Amato. Nejprve se proslavil jako jeden z mála tvůrců francouzského hororu 70.let, aby pak skončil jako režisér porno filmů. Věřím, že porno mu šlo lépe než horory. Lips of Blood je totiž velmi nepovedený a nudný pokus o horor s jakýmsi nádechem surrealismu, je zmatečně sestříhaný a režijně totálně nezvládnutý. Ale jemné náznaky Rollinovy pozdější tvorby jsou patrné už i zde - nahatých ženských si zde člověk poměrně užije a ty tři mladý upírky, co bezcílně bloudí městem, mají na sobě roztomile průsvitné šatičky. Což je asi tak jediné pamětihodné na celém snímku.(26.4.2005)

• giallo

Typický Rollin. Nulový děj se surrealistickým nádechem a spousty nahých žen...Celý film vydrží jen ti nejzdatnější.(18.4.2015)

• - Režisér Jean Rollin si ve filmu zahrál hlídače hřbitova, který byl zabit upírkami. (hladass)

• - Film byl natočen za tři týdny... (hladass)

• - Pro natáčení scén na hřbitově chybělo filmařům povolení. (hladass)