Příběh stoleté ryby

• Česko Příběh stoleté velryby (více)

Ve světě, který je lidem skryt, žijí bytosti schopné ovládat příliv, čas a střídání ročních dob. Šestnáctiletá Chun se v podobě delfína poprvé vydává prozkoumat zemi lidí, dostává se však do silného proudu, odkud ji zachrání lidský chlapec. Ten umírá, ale vděčná Chun se rozhodne, že mu ztracený život vrátí. Stará se tedy o jeho duši, která na sebe vzala formu drobné rybky. Tak začíná jejich společná cesta plná dobrodružství, během kterého duše roste a pouta sílí. (Kiisaki)

Veber

Téměř dokonalé, téměř. Bylo tam něco, co nedovedu zcela popsat, ale trochu mi to vadilo a proto nedávám plný počet. Jinak ale krásná animace, zajímavý příběh (plný mytologie) a dojemný závěr. Spoiler: "Mrzí mě, že jsem tě večer neobejmul" (Tak v ten moment se slzy v mém oku předháněly, která bude první). ()

Vlkopec

Váhal jsem docela dlouho mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami (i když vím, že na tom houby záleží :) Nakonec se přikláním ke třem. Film má svou sílu, ale na druhou stranu z diváků ždímá emoce trochu lacinými prostředky a chybí mu jakýkoli humor. Ne, že by v každém animáku musel nutně být, ale když jde o velká témata kolem smrti a duchovna, tak by chybět neměl, jinak film působí jednostrunně. I animace je svým způsobem velkolepá, ale taky tlačí trochu moc na pilu. Na rozdíl od Mijazakiho filmů bych se už podruhé nedíval. ()

Wolfvater

S nesrovnatelným nesrovnávejme. Nesrovnávejme s tím, co jsme viděli. Nejděme k tomu odvahu. Proč? Jaký je smysl? Můžeš se ptát namísto abys šel a možná na smysl narazil. Možná ne. Na konci nemusíš potkat to, co tam čekáš. Dokonce tam nemusíš potkat vůbec nic. A pak možná zjistíš, že toto je dokonalé. 5 hvězd může být někdy málo. ()

Krnac

7,2/10 Celkovo naozaj príjemný dej s divným koncom. Drvivá väčšina deja sa našťastie odohráva vo fantasy svete ktorý je celkovo naozaj zaujímavý, dej odbieha pohodovo a ani si nevšimnete že to má 1h40. S poslednou tretinou mám ale trochu problém lebo pôsobí ako keby si autor naraz niečo vymyslel. Divné že ju konkrétne pred týmto nikto nevaroval aj keď jedna s bytostí pôsobila ako keby to už zažila a tiež to pôsobí extrémne na niečo také. Áno koniec plní účel dejový aj poučenie aj keď autor mal zjavne silný konflikt čo sa má s postavami stať. Inak ale výborný animovaný film, drvivá väčšina deja fungovala perfektne. ()