Reklama

Reklama

Příběh stoleté ryby

  • Česko Příběh stoleté velryby (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Ve světě, který je lidem skryt, žijí bytosti schopné ovládat příliv, čas a střídání ročních dob. Šestnáctiletá Chun se v podobě delfína poprvé vydává prozkoumat zemi lidí, dostává se však do silného proudu, odkud ji zachrání lidský chlapec. Ten umírá, ale vděčná Chun se rozhodne, že mu ztracený život vrátí. Stará se tedy o jeho duši, která na sebe vzala formu drobné rybky. Tak začíná jejich společná cesta plná dobrodružství, během kterého duše roste a pouta sílí. (Kiisaki)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (24)

Jeoffrey 

všechny recenze uživatele

Nevěřil bych, že se čínské animované produkci někdy povede mě takhle přikovat k obrazovce. Ovšem tohle bylo něco opravdu krásného, emotivního, hlubokého a zajímavého, že nemůžu jinak, než to ocenit hodnocením nejvyšším. Animace je krásná a působivá, hudba je velmi dobrá, postavy jsou zajímavé a celé je to opravdu silné a podmanivé. Má to místa, kdy to trochu zadrhává, ale i tak mě to svým kouzlem dostalo. Má to ten silný a tajemný nádech východní kultury, který mám tak rád a je to plné originality a fantasie, kterou si tak rád užívám. Chvílemi jsem z toho byl uchvácený asi tak, jako když jsem poprvé viděl ta nejlepší díla pana Mijazakiho, až tak dobré to občas bylo! Kdybych to měl shrnout do dvou slov, pak bych zvolil asi - skoro dokonalé. 9/10 ()

ScarPoul 

všechny recenze uživatele

Ako keby sa stretla Mononoke a Cesta do fantázie. Mýty. Bytosti. Kúzla a nejaký ten osud a priateľstvo. Nádherný film s krásnou animáciou a silnými myšlienkami. Cítim sa ako keby sa predomnou otvoril úplne nový svet. Chcem ho ešte navštíviť a byť ním očarení. Všetko na tomto filme mi sadlo. Treba vidieť. A ja sa k tomu rád vrátim. ()

Reklama

pakobylka 

všechny recenze uživatele

Emotivní příběh, který se snad inspiroval i prvky z asijských bájí ... z mytologie, s níž jsem se nikdy nepotkala. Nicméně každým ze svých podmanivých fantastických obrazů vypráví o lásce - vlastně O LÁSKÁCH ... čistých jako pramen živé vody, jako oko studánky uprostřed lesa ... o láskách prostých, oddaných, nezištných a nezáludných, které jsou svolné k jakékoli oběti. Z vyprávění vyzařuje nesmírná vnitřní síla a těžko definovatelný přesah, které jsou vlastní patrně jen asijským animovaným počinům - a které prakticky nelze přenést na hraný film. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Vyznať sa viac v tejto mytológii, nemal by som problém s plným hodnotením. Občas je to teda pre "západniarskych outsiderov" miš-maš, ale tak krásne nakrútený a prerozprávaný, že v podstate sa stačí nechať iba unášať a užívať si pozitívne a občas smutné pocity, aké film vyvoláva. V záverečnej polhodine sledujeme skutočne monumentálne obrazy, až by divák chcel vidieť nejaký vydarený hraný remake, podotýkam ale, že skutočne vydarený. Prípadne celý seriál, ktorý by tú mytológiu poriadne rozvinul. Veľmi príjemné animované prekvapenie, pre mňa osobne väčšie ako tiež výborní Wolfwalkers. ()

leila22 

všechny recenze uživatele

V prvom rade nejde o rozprávku pre deti, minimálne nie pre tie najmenšie. Svojimi myšlienkami mi tak trochu pripomínala Malého princa a všetky jej skryté pravdy a múdrosti možno neodhalí ani každý dospelý. Begónia a veľká ryba je o tých najdôležitejších hodnotách, o skutočnej nesebeckej láske, kedy človek miluje druhého viac ako sám seba a ktorá sa dnešnej dobe v takejto čistej podobe pomaly vytráca. V tomto čínskom animáku láska nepozná hraníc a ani tri rozdielne svety nie sú prekážkou na to, aby si hlavné postavy odovzdali to, čo si odovzdať majú. A je fakt zážitok, keď na animovanom filme dospelí vyberajú vreckovky...Videné na AFF 2018. ()

Galerie (89)

Reklama

Reklama