The Rescue

• Čína Ťin ťi ťiou jüan (více)

Příběh se nesoustředí jen na pracovní nasazení, ale nabízí též náhled na trénink a do soukromí skupinky záchranářů, kteří riskují své životy, aby zachránili přeživší z havarovaného letadla, rozbouřené řeky či hořící lodě. Nebezpečná práce si vybírá svou daň, někteří odcházejí a na jejich místa nastupují noví kolegové. Skupinu vede Gao Qian (Eddie Peng), který se kromě pracovních povinností ještě musí starat o malého synka, na jehož výchovu je po smrti manželky sám. (LangiJ)

xxmurphyxx

Film dvoch rozdielnych polovíc. Prvá slabšia zato druhá trhala gule. Počiatočná scéna na ropnej plošine bola na môj vkus až moc digi orgie, za ktoré by sa nemusel hanbiť ani Snyder navyše s rádoby strašne štýlovou kamerou typu Michael Baye s 360 stupňovými otočkami okolo hrdinu a slow-mo a nutná dávka čínskeho patriotizmu, kde neexistuje prírodná sila, ktorá by zastavila neohrození čínski ľud. Do toho za mňa nie moc vydarené, infantilné scénky s malým prckom hlavného hrdinu, ktoré mali nášmu neohrozenému bojovníkovi s prírodnými živlami dodať viac ľudský charakter a dôvod sa oň báť pri jeho cirkusových číslach. Prvých päťdesiat minút som bol preto mierne znechutený a myslel, že zvyšok už len preklikám. To by bola ale veľká chyba, lebo prišla scéna s lietadlom pri ktorej mi padla sánka na podlahu a od nej už šlo všetko riadne od podlahy. Brutálne tempo s perfektnou akciou, aj keď mierne pritiahnutou za vlasy, ale stále dosť realisticky pôsobiacou a prvotriednymi efektami, do toho perfektne trafený hudobný podmaz, ktorý to celé hnal ako splašené kone do vyhroteného finále, popri ktorom dosť prekvapila aj drsnejšia dejová odbočka s malým prckom. Druhá polovica filmu bola naozaj veľmi vydrená a za mňa môžem povedať, že obsahovala jedny z najlepších katastrofických či záchranárskych pasáží aké som do teraz vo filme videl. Veľmi silné tri až štyri. A Eddie Peng ja riadny sympaťák aby som nezabudol. ()

Tr0nic

Pokiaľ Vás tu neosloví CGI, tak to nemá význam pozerať ďalej, pretože tu nič iné nie je. Ja som vydržal 35 minút. ()

Vdecnydivak

Akce a efekty super. To se rozhodně povedlo. Jenomže ve filmu není jen akce, ale i pohled do života záchranáře a tam to začíná skřípat. Rázem to není film katastrofický a akční, ale něco mezi utopistickou sci-fi a ruským hrdinským eposem. Během chvíle můžete získat pocit, že v Číně je vše naprosto dokonalé a není lepší místo k žití. No a pak je také nutno se srovnat s přehráváním herců, což se u čínského tak nějak očekává, ale stejně to chvílemi působí až komicky. ()