Reklama

Reklama

Milan Sládek

  • angličtina Milan Sládek (festivalový název) (více)
Trailer
Dokumentární / Životopisný
Slovensko, 2020, 92 min (Televizní verze: 60 min)

Obsahy(1)

Portrét význačné osobnosti slovenské kultury a jednoho z čelních představitelů světové moderní pantomimy... Milana Sládka, velmi nadaného mladíka ze slovenské Střeženice, již od mládí lákala tvořivá a umělecká činnost. Nikdo ale nemohl tušit, že by se z něj mohl nakonec stát jeden z největších mimů na světě. Filmový portrét Martina Šulíka nám odkrývá osobnost tohoto neobyčejného performera, vystupující za postavou „Kefky“, a mapuje jeho životní dráhu od uměleckého řezbáře až po hlavního představitele jednoho z proudů moderního divadla. Během své dlouhé kariéry, mající kořeny již v 50. letech, působil v Bratislavě, Praze, a nakonec po vpádu vojsk Varšavské smlouvy i v Kolíně nad Rýnem, který se jeho zásluhou stal Mekkou pantomimy. Díky svému osobitému stylu a neortodoxnímu, svěžímu pojetí, značně obohacenému o prvky abstraktního divadla, ovlivnil řadu svých evropských kolegů a svými představeními dokázal okouzlovat a stále okouzluje diváky po celém světě. (Česká televize)

(více)

Recenze (2)

Anderton 

všechny recenze uživatele

Videná televízna verzia, čiže dá sa očakávať, že tá filmová prináša viac ako archívne zábery a hovoriace hlavy. Alebo možno ani nie. Každopádne to, čo vidíme a počujeme je echt zaujímavé a MS si obľúbite ešte viac. A možno sa zasmejete na expresívnom riaditeľovi istého nemeckého divadla. ()

Autogram 

všechny recenze uživatele

Pantomíma je pomerne okrajový divadelný druh, ktorý si mimo detí len tak ľahko nenájde priaznivcov. Napriek tomu som chcel vedieť trochu viac o tomto slovenskom svetoznámom priekopníkovi, o jeho emigrácii, zahraničnej kariére a o návrate domov. –––– Tá brázda, napriek všetkým zložitostiam, ktoré ho postihli, tá brázda alebo stopa v slovenskej kultúre je dostatočne hlboká. Len niektorí o tom ešte nevedia. ()

Reklama

Reklama