Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Vztah k Václavu Bolemíru Nebeskému učinil z Boženy Němcové úspěšnou spisovatelku. Z citů k romantickému básníkovi čerpala po zbytek života... S romantickým básníkem a vřelým vlastencem Václavem Bolemírem Nebeským se Božena Němcová seznámila na plese na Žofíně. Byla to láska na první pohled. Mladík mladé ženě imponoval. Když se pak později vraceli ze společného výletu ze Šárky, poslouchala jeho vášnivé vyprávění s takovým nadšením, že se rozhodla stát se také spisovatelkou. Když přišla domů, napsala svou první báseň Ženám českým… (Česká televize)

(více)

Recenze (4)

NinadeL 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Další Motlova remitenda. Nehledě na to, že všechny existující dokumenty o Němcové jsou slabé a ukazují pořád totéž. Různé náhodné lidi, kteří se jí klaní. A není to málo? ()

Mariin 

všechny recenze uživatele

Néé úplně špatný dokument, ale ten drzý Motl to kazí, a to i tehdy, když nemluví svým agresivně kňučivým hlasem. Je tu správně zdůrazněn vztah s V. B. Nebeským, který Boženu Němcovou motivoval k psaní. O detailech samozřejmě nic nevíme a tak jsme dnes už rádi jen za to, že tu nejsou ukazovány postelové scény jako v seriálu Wimmerové. Opět tu chybí zdůraznění vlivu Boženiny babičky, bez níž by nevzniklo jedno z nejkrásnějších děl české literatury. A samozřejmě se tu opět pomíjí vliv katolické víry... ()

Galerie (13)

Reklama

Reklama