Epizody(12)

Po přeměně na mývalího animála najde Mičiru útočiště ve vyhrazené zóně Anima-City a s pomocí vlčího animála Širua hledá odpovědi na svoje otázky. (Netflix)

Recenze uživatele Scalpelexis k tomuto seriálu (1)

BNA (2020)

Já že se jdu mrknout na Trigger? Výjimečná událost, pamatujte dobře! A ono od prvních sekund vše nasvědčuje triggerovině víc jak vyšité: Kulaté rysy vybledlejších barviček a hlavní postava, která z oka vypadla všem předchozím tohoto studia. Michiru je úplně totožná (jen je vítaně méně ukřičená), co Akko z LWA, aneb skládačka radioaktivně naivní dobrosrdečnosti, nepoučitelného opakování chyb a když máte kámoše jak hrom, tak to aby v tom fakt byl nejeden Tom, aby se nepodařilo. BNA je ucházející detektivkou, zabalená v hodně zvířecím ohozu s anti-rasistickým podtónem, taktně poukazujíc na to, že fyzický zevnějšek (jak klasické u zvířecích příběhů) je jen slupkou. Děj a scénář si na moc nehraje: Je velmi záhy jasné, kdo na jaké straně stojí (mírné pochyby u starostky; "Croixovsky" malevoletní záporák je nepřehlédnutelný jak maják) a v tomhle zabolí silné dvoudimenzní zpracování téměř všech postav, čímž se zahazuje jakýkoliv pokus o komplexnější příběh do koše. Vadil mi mithrilově mocný plot armor hned několika z nich a berlička v podobě překonání jakýkoliv překážek je spíš už v rámci obrazotvornosti tankem než invalidním vozíkem. To ale není u Triggeru nikterak výjimečné, protože přeci jen se specializují na přímočará anime s explozivně přehnaným finále. Než se k tomu dobereme, Michiru si musí otravně tak 6x natlouct čumák a projít zbytečnou baseballovou odbočkou, která mně kdovíjak nepobavila. Konečné řešení v posledních dílech ovšem stojí za to a akční gurmáni si užijí vypracované triggerovské eradikační řemeslo, jen punchline zůstal takový bezduchý. Proč by se měl někdo vracet zpátky na půli cesty, když aktuálně disponuje všemi možnostmi? Artisticky je to pohledný, kvalita animace je u tohoto studia téměř vždy zaručena a nevadila mi ani modernější street-laděná hudba, kdyby se ED stále neopakoval i uprostřed dílu. 3* ()