Láska, svatba, zas a znova

• Velká Británie Love Wedding Repeat (více)

V různých verzích stejného dne má Jack na svatbě svojí sestry plné ruce práce s protivnými hosty, neřízeným zmatkem a milostným románkem, který se teprve začíná klubat. (Netflix)

janececek

Klasický příklad britského humoru. Často to přespříliš tlačilo na pilu, což ve výsledku působilo spíš trapně než vtipně. Takových momentů se tu našlo spousta a bohužel to srazilo celkový dojem. Občas jsem se zasmál, ano, ale výborné prostředí a zajímavé postavy vybízely k našlapané komedii, kterou ovšem pokazil slabý scénář. 50% ()

McGuffin

Něco se zvrtne, a ejhle, Láska, svatba, zas a znova, Love Wedding Repeat, jako zázrakem to jde změnit. V Římě na okázalé svatbě se mezi svatebčany zjeví několik párů včetně páru svatebního, které něco zvoraly nebo to právě kazí nebo to zkazí za chvíli. Neviditelná vypravěčka skrytá za též režírujícího Deana Craiga a inspirovaná filmem Plan de table opakovaně vrací děj do chvíle, kdy svatební hosté usedají ke kulatému stolu a z avizovaných milionů variací rozsazení jich naštěstí jen několik vybere a novou variantu příběhu jedné, druhé či další lásky tu zbrkle, tu rozvláčně převypráví. Pokud budete sedět v publiku, moc potěchy v tom asi nespatříte. Není to příběh jedné svatby, je to exhibice scenáristovy moci, kdy může autor s jakoukoli svojí postavou dělat co se mu zlíbí, ať se vám či jí to líbí nebo ne. Opakování tu není matka moudrosti, jen příčina stopáže. P.S. To jsou řádky o rozvětveném příběhu, ne o rozevlátém filmu z něj. https://www.macguffin.cz/ ()

janmatys

Předně, jedna hvězda je za krásné herečky, jakými Olivia, Eleanor a Freida jistě jsou, a ta druhá za to, jak to nakonec vše dopadlo. Pokud ale začnu mluvit o těch zbylých cca 90ti minutách, no... Asi takhle, bylo nebylo, za sedmero horami, řekami a vším tím ostatním hnojem se konala svatba. Všichni účastníci této obvykle veskrze veselé události byli trapní místo vtipní, hloupí nežli moudří, a určitě předvídatelní namísto originální. Ale nebojte se děti, protože ten příběh se dá vyprávět i jinak, a totiž mnohem trapněji, hloupěji a dokonce i méně originálně. To bohužel vystihuje náš snímek asi nejlépe, a já se nemohu zbavit pocitu, že by v romantické komedii měla být zastoupena romantika a vtip. Bohužel, Dean Craig má na to viditelně jiný názor. ()