No Future

silentname

Myslím si, že úvod a záver veľmi dobre vystihuje názov tohto filmu. Je v tom obsiahnuté absolútne všetko, čo chce film povedať. A je to spracované dosť dobre. "No Future" možno nehovorí prelomový príbeh, no na druhú stranu je to dobre spracovaný príbeh o pokrivených dušiach a ich snahe nejakým spôsobom žiť svoj život. Napriek všetkému čo im stojí v ceste. A musím povedať, že to funguje. Casting je veľmi dobrý, herecké výkony funkčné a film ako taký pôsobí skutočne úprimne. Nebyť toho, že sa tu dočkáme niekoľko scénok, ktoré pôsobili trošku nasilu spracovane, aby to dostalo väčšiu dramatičnosť, mohlo ísť o veľmi silné a kvalitne napísané dielo, ktoré by ostalo ešte dlho v hlave. Na druhú stranu je treba uznať, že táto dráma od Gravitas Ventures je asi presne taká, aká by som dúfal. Má to spád, má to zaujímavý príbeh a rozhodne to vie pracovať s atmosférou. Určite nie najlepšie čo som s podobnou témou videl, ale veľmi dobre to ukazuje, že aj keď sa niekto dokáže vyhrabať so závislosti z drog, neznamená to, že má vyhraté a celý život ho čaká veľký boj. Hodnotenie: B+ ()