Reklama

Reklama

Norské domy snů

(pořad)
  • Norsko Eventyrlig oppussing
všechny plakáty
TV spot
Reality-TV / Dokumentární
Norsko, 2015, 44x44 min

Kamera:

Magnus Iversen

Obsahy(1)

Nejen Češi jsou národ chatařů, i Norové se ve volném čase vydávají do svých horských příbytků. O ty, které svým majitelům padají na hlavu, se postará interiérový designér Halvor Bakke a jeho tři řemeslně zdatní kamarádi... Nejúspěšnější severský lifestylový pořad je o tom, že mít vlastní pěkný dům je jako mít hrad. Sympatický designér a jeho šikovný tým s láskyplnou péčí přestavují a rekonstruují staré baráky a mění je na norské domy snů. Vychutnejte si drsnou, mrazivou krásu severské přírody v kombinaci s hřejivou láskou v srdci pečlivě opečovávaných domovů. Sledujte fascinující rekonstrukce na pozadí překrásné krajiny v atmosféře tradičního venkovského života. Užijte si „Jak se staví sen“ v norském provedení. (TV Prima)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (19)

angel74 

všechny recenze uživatele

Na rozdíl od české verze tohoto lifestylového pořadu mají seveřané větší nadšení a zápal pro věc. Veškeré úpravy se snaží dělat v duchu nejlepších skandinávských tradic, přičemž dbají zejména na jednoduché linie nábytku, kvalitní přírodní materiály a harmonii objektu s okolní divokou krajinou. Interiérový designér Halvor Bakke a jeho tři zruční pomocníci navíc žádnou proměnou zbytečně nenarušují celkový ráz stavby. Rovněž se mi zdá, že tu panuje lepší atmosféra, taková srdečnější. (80%) ()

xyran 

všechny recenze uživatele

Jako zdroj nápadů v jednotlivých prvcích O.K. Jinak jde ale ve velké většině o ukázku toho, jak lze útulnou chajdu sprasit laminem, sádrokartonem a množstvím skla..Když vidím ty nové prosklené stěny, tak opravdu - děkuju nechci, tím spíš v Norském podnebí.. O kvantech nesmyslů jako polštáře, haldy svíček apod raději už ani nemluvě. ()

Reklama

sator 

všechny recenze uživatele

Přijedou na borovicovou chatu za kterou by v Čechách byli chataři rádi a předělají ji na luxusní byt, je to pořád dokola... 1. díl: .pastouška co potřebovala renovovat spíš zvenčí.,  2. díl: krásna zachovalá chata u jezera-sen, já bych nic neměnil,  3. díl: dům- sklad,  4. díl: dům nad mořem,  5. díl: posezení před chatou, 6. díl: kuchyň v horské chatě, ---- ---1. díl: vojenská stanice,  2. díl: dům na Špicberkách,  3. díl: pláž na skále,  4. díl: kopec s výhledem na telemark, 5. díl:  6. díl: ano, 7. díl: ano, 8 díl ano,: ------ 1. díl:  2. díl:  3. díl:  4. díl:  5. díl:  6. díl:  7. díl:  8. díl:  9. díl:  10. díl:---------  25. díl:  26. díl:  27. díl:  28. díl:  29. díl:  30. díl:  31. díl:  32. díl:  33. díl:  34. díl:  35. díl:  36. díl:  37. díl:  38. díl:  39. díl:  40. díl:  41. díl:  42. díl:  43. díl:  44. díl: ()

troufalka 

všechny recenze uživatele

Na rozdíl od české varianty se neuvádí u každé rokonstrukce finance. Na webovkách uvádí 60 000 norských korun, což je nějakých 156600,- Kč + ubytování a pohoštění pro štáb  ... Poměrně drahé úpravy chat, u kterých někdy není jasné, zda jsou celoročně obyvatelné, ale spousta dobrých nápadů. Některé bych využila, pokud bych na to měla finance, pomocníky a čas. ()

luczi 

všechny recenze uživatele

Některé rekonstrukce mi přišly maličko zbytečné, jelikož stačilo původní opotřebovanou variantu prostě jen opravit, nevymýšlet za každou cenu něco jiného. Několik dobrých nápadů v pořadu zazní, ale často mi přišlo, že ten čistý, ale studený až sterilní styl tmavých barev, které Halvor cpe téměř všude, zabíjí romantiku místa, asi už mají Norové plné zuby dřeva a chtějí luxusnější chaty, my Češi zase toužíme utéct z paneláků a cihel ideálně do roubenky . Norové obecně mají bydlení jednoduché, ten jednoduchý čistý styl se mi velmi líbí, není nutné nic přeplácávat, v tom se můžeme hodně inspirovat. Stejně si ale nejvíce užívám pohledy na norskou přírodu a šetrný způsob, jak se k ní Norové chovají. Jenže holt jiný kraj, jiný mrav, viz nechutné komentáře latentních homosexuálů Alexis74 a hiddenWrath ()

Galerie (68)

Zajímavosti (1)

  • Překlad z originálního norského názvu je střízlivější a totiž „Dobrodružná renovace“. (sator)

Reklama

Reklama