Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Dokumentární
  • Komedie
  • Akční
  • Krimi

Recenze (121)

plakát

Všichni moji cizinci (2023) 

Vynikající herecké výkony, tíživá atmosféra osamělosti, nevyřešených traumat, strachu z lidí, který je vlastně strachem ze sebe sama. Tohle se mi chytlo na háček, možná proto, že mám s hlavním hrdinou také bohužel něco společného, ale především velmi citlivým ztvárněním.

plakát

31. Český lev - Ceny České filmové a televizní akademie za rok 2023 (2024) (pořad) odpad!

Komedii ctěných akademiků s Bratry ani nebudu komentovat a přesunu se rovnou ke kauze, která celé udílení cen poznamenala, a to hodně nešťastně. Pravidla se musí dodržovat. Jenže tady pravidla platila pro každého jinak. Ji pustili kouř už po 1.5 minutě. Jiným ne, i když už mluvili déle než 3 minuty. A okřiknout ji..., tak to se hodně nepovedlo. Režisér televizních pořadů vypíná nominantku na Oskara, malá česká země tomu tleská, režisérku vulgárně uráží kudy chodí..., to je ta naše česká (stále hodně východní) mentalita. Nejlepší komentář: MajklCZsk

plakát

Hunger Games: Balada o ptácích a hadech (2023) 

Začalo mě to bavit až v druhé půlce. Co se týká série, tak předchozí filmy viděny jen z nutnosti jako doprovod a knihy jsem nečetla (to je asi škoda, protože by pak pro mne chování jednotlivých postav - především té hlavní - asi přišlo přirozenější).

plakát

Bratři (2023) 

Jako dokument o Hitlerovi, kde se vynechají záběry na koncentráky, protože to je příliš kontroverzní a náš vůdce přeci bojoval hlavně proti komunismu, tak co by, tohle neřešte. Ne, tohle neskousnu a hlavně pak uvažuji nad motivy, proč takový film vůbec vznikl.

plakát

Civilizace - Dobrá zpráva o konci světa (2022) 

Máme žít jako indiáni v pralese? Jejich civilizace skončí přesně v momentě, kdy jim ta naše vykácí prales, jsou na tom úplně stejně a neudělají s tím vůbec nic. Dokument je spíš filozofické zamyšlení nad různými podmínkami a vlivy pro vznik a zánik civilizace než nějaký souhrn rad, co s tím, to neví ani Bárta, který se chodí předvádět k Duškovi. Jsem trochu v rozpacích neb nevím, co tím chtěl autor divákům vlastně říci.

plakát

Rybí bojovník (2010) (pořad) 

Rybí bojovník, co si nechal v Tovačově uvázat sumce, aby je pak před zraky kamer obdivuhodně "vytahoval". Prostě český Bear Grylls, co nechá rád fotit u cizích úlovků a jak se k těm rybám ještě chová, to nechcete vidět.

plakát

Tajemství a smysl života (2023) 

Líbivej citát a tlachání mluvících hlav z vás duchovního člověka neudělá, takže určitě ani ne tenhle film, ale věřím, že jako nástroj krátkodobého naplnění vnitřní prázdnoty motivačními moudry to mnohým poslouží. Recenze za tepla jsou vždy nejlepší: https://www.youtube.com/watch?v=XxVHeBsS_4M Kde se mimochodem bere v lidech ta do nebe volající drzost vyjadřovat se zaujatě k věcem, kterým rozumí jako koza petrželi? Nevím, kolik lidí vyléčily rady Jardy Duška a teď i Vachlera z rakoviny, zato moc dobře vím, komu život zkrátily. Není to hezký pohled, jenže u toho už podobní chytrolíni nejsou, zajímají se o vás jen do té doby, do kdy jste ochotní/můžete platit. Opravdu doufám, že existuje to, o čem pořád vy samozvaní mudrcové a mistři jalových mouder melete - a to karma. Protože pro vás je v pekle speciální místo hned vedle prodejců hrnců. Jo, a samozřejmě si, vy probuzení diváci, nezapomeňte koupit nějaký filmový merch (třeba tapetu na plochu za 300 stovky, tričko a hrníček), protože tvůrci se taky musí nějak živit. A pokud se vám film i přes tolik pozitivních recenzí profláklých ezošmejdů (Lukavec, Vojáček atd.) nelíbí, tak jste podle Chauna prostě neprobuzená nevědomá chátra, ovce zblblé systémem a vůbec nic nechápete. Návod, jak být ezoterikem Chaunova naturelu snadno a rychle, abyste se i vy mohli stát platnými členy kolektivně narcistické skupiny těch lepších: probuzených, naleznete zde: https://www.ezokraviny.cz/2023/07/ezoterikem-snadno-rychle.html

plakát

Adolf Hitler: The Greatest Story Never Told (2013) odpad!

Bystrému pozorovateli už během prvních 5 minut dojde, co ho čeká: podmanivá hudba, jásající davy, Hitler umělec, Hitler válečný hrdina, Hitler hladící dětičky, ženy v extázi z pohledu na vůdce. Jako studijní materiál jak se dělá propaganda by to ještě mohlo nějak posloužit.

plakát

Odsun – Vertreibung (2020) (TV film) odpad!

Už mě nebaví, jak se neustále opakují nesmysly o masakru na Bořislavce, tady má někdo pocit, že opakovaná lež se stane pravdou, ale mě to pomalu začíná připomínat propagandu. Hned po ožraleckých Vondráčkových fabulacích v pseudodokumentu Zabíjení po česku jsme se mohli díky Vojenskému historickému ústavu dozvědět, jak to probíhalo, moc dobře víme, že se na zastřelení nepodílely revoluční gardy, ale šlo o rozkaz velitele RA, který byl rovněž proveden příslušníky RA, tak si snad doprdele můžeme už odpustit tyhle žvásty.

plakát

Práce pro nepřítele (2023) (seriál) 

Dokument založený na příbězích skutečných lidí z mnoha koutů Evropy popisující jejich různorodé osudy v rámci nucené práce pro Říši. Hodně se mi líbí ten přesah do dalších generací, které se musí nějakým způsobem s historií svých předků (ať už byli oběťmi či naopak pomocníky zla), vyrovnat. Bohužel, mnoho pamětníků již nežije, proto je dobré uchovávat jejich svědectví. Ani příběh z mé širší rodiny není nijak odlišný, otrocká práce podlidí, jejichž život měl pro Němce menší hodnotu než stroje, na kterých nedobrovolně pomáhali nacistické mašinérii likvidovat jejich vlastní země.