Dobrodružství v divočině: Pes hrdina

• USA Hero Dog: The Journey Home (více)

Toto filmové rodinné dobrodružství je ukázkou, jak nás všechny může inspirovat odvaha jednoho zvířete. Aljašský malamut Chinook musí vyvést slepého muže z divočiny, zatímco jeho děti zahájí vlastní záchrannou misi... Válečný veterán Royce Davis (Steve Byers) je slepý a plaví se člunem přes jezero, aby se vrátil ke své rodině. Kapitán náhle zkolabuje a Royce musí najít pomoc. Na pevninu ho může dostat jen statečný aljašský malamut jménem Chinook a slouží mu i jako vodící pes na cestě divočinou. Musí ho chránit před četnými nebezpečími, které skrývá zrádný terén a dravá zvířata. Davisovy děti Max a Erin mezitím nepozorovaně utečou z domova, aby hledaly ztraceného otce na vlastní pěst. Neuvědomují si, jak to může být pro ně nebezpečné. (JOJ Cinema)

Trixinka

Názorná ukázka toho, že jenom krásný pejsek nestačí. Pro dobrý dobrodružný film je zapotřebí alespoň trochu logický děj a nějaké to napětí. Tento film byl plný nepochopitelných rozhodnutí (slepý válečný veterán se rozhodne jít pěšky lesem, který nezná, místo toho aby zůstal v lodi, kterou zcela jistě někdo brzy objeví), postav líčených jinak než se chovají (syn hlavního hrdiny byl vylíčen jako někdo, kdo se v lese vyzná a nakonec neumí ani číst z mapy) a sice krásného pejska, který byl dle názvu filmu označen za hrdinu, ale nic hrdinského jsem od něj neviděla (slepého muže táhl lesem, málem jej nechal utopit). Znovu tento snímek vidět nechci, stačilo jednou. Za aljašského malamuta, který byl strašně roztomilý, dávám 2*. ()