Tři dny před Vánocemi na psychiatrické klinice v Sollihogda. Reidar očekává fatální srážku s meteorem. Chce zachránit celý svět i dívku Juni před blížící se katastrofou. Juni ale o záchranu příliš nestojí a bije všechny kolem. Reidar se nevzdává: Co když je i rána do nosu projevem lásky? Dále je tu impotentní psychiatr na pokraji zhroucení, taxikář s pochybnou morálkou, zoufalý uprchlík z Barmy, čekající na povolení k pobytu, a roztoužená sociální pracovnice, stýskající si po domově. (oficiální text distributora)

boombang

Tak tohle mne teda nebavilo. Jedinou smysluplnou a sympatickou postavou je zde Reidar a dejme tomu i Juni. A hlavně mi bylo moc líto toho pejska. ()

old salt

Klidný hořkosladký snímek o osudech, které se protnou. Kvalitní herecké výkony a dobrý scénář . Nevtíravá režie. Co víc si můžeme přát ? ()

Wolfvater

Jak mám severské filmy rád, tak toto mi pod vousy moc nešlo. Dobře, beru, že to je o bláznech a proto to nemůže být standardizováno, ale babka tahající mrtvého psa na vodítku bylo už na mne opravdu moc. Ten pes byl jediný, koho mi ve filmu bylo líto (mně starému empatikovi, který se snadno nechá postavami filmu pohltit až příliš). Ne, ne a znovu ne. Ani komedie, ani rodinný film, ani drama, jak se zde někdo snaží zařadit. V závěru už to začínalo opravdově nudit. Jen pár hlášek se povedlo, ale to na dobré hodnocení přeci nemůže stačit. ()

Nick182

Rozhodně bych to nenazýval rodinnou komedii... Spíše je to tragédie s mírnými prvky komedie... Bohužel film ukazuje v zásadě možné reálné příběhy posunutějších lidí. Každopádně severská temná atmosféra tu je znát. Za mě 3/5. ()

Severská filmová zima

Severská filmová zima