Reklama

Reklama

Scénář k filmu vznikl v roce 1997 a jeho autorem je známý norský spisovatel Erlend Loe. Film byl celovečerním debutem režiséra Påla Jackmana a na produkci se podílela dánská společnost Nimbus, která produkovala filmy jako Festen nebo Mifune. Režisér filmu si také zahrál jednu z vedlejších rolí. Daniel právě vystudoval psychologii a pod vedením staršího kolegy se snaží pomáhát svým klientům. Otce nikdy nepoznal, pravděpodobně zemřel dřív, než se Daniel narodil, ale matka se zoufale snaží uhájit svou pozici v synově životě. Trvá na tom, aby s ní bydlel, i když mu brzy bude 30 let. Kromě úsilí, aby se dostal z matčiny těsné náruče, se Daniel spolu se svým kamarádem Ronnym věnuje svému koníčku, hledání věci pod zemí za pomoci detektoru kovů. Příběh začíná toho dne, kdy Daniel a Ronny najdou šperk s vyrytým jménem „Janne“.Daniel postupně objevuje, že mapa neodpovídá terénu, ať už jde o lásku nebo o jeho vlastní minulost. A všude kolem leží pohřbení psi. (lenuse)

(více)

Recenze (4)

charlosina 

všechny recenze uživatele

Daniel je mladý psycholog, který se snaží proniknout do nitra svých klientů, aby jim pomohl. Daniel je sběratel, který volný čas tráví s detektorem kovů a nachází zapomenuté klenoty v zemi. Daniel je jedináček, který i ve svých třiceti letech žije se svou matkou. Daniel je syn, který nikdy nepoznal svého otce. Daniel je muž, který díky stříbrnému srdci s vyrytým jménem Janne pozná spanilou dívku. Daniel je přesně ten typ člověka, který dojede na osudovou křižovatku a zjistí, že se ztratil. K hledání sebe samého mu však detekor nepomůže... Zajímavý film, který rozhodně stojí za shlédnutí. Minimálně jednou. ()

modraveverka 

všechny recenze uživatele

Daniel je asi ten nejhorší psycholog na světě. Místo terapie řeší s klienty hlavně svoje vlastní problémy. Problémy s maminkou s kterou stále žije, se svojí přítelkyní, se svým šéfem... Jako koníček se svým nejlepším kamarádem a detektorem kovů hledají poklady, zastřelené psy, ztracené tatínky a traktory. Film detektor je krásně šílená jízda plná toho správného severského humoru a nádherných záběrů. Určitě za zmínku také stojí vedlejší postavy, bez nich by celý film ztratil většinu svého kouzla. V pravdě děj filmu je v jistých chvílích dost předvídatelný, ale to Vám na zážitku vůbec neubere. ()

Reklama

Reklama

Reklama