Karlos80

Natěšen na tento eurohoror už jen díky senzačnímu retro plakátu, jsem byl nakonec docela zklamán. O co tady jde? Krásná modelka Daniela Giordano je lákána do Egypta nějakým poblázněným satanským kultem, který ji chce obětovat jako čarodějnici, ona to samozřejmě neví, myslí si že tam jde za prací. Bohyně Isis, divný kult, krvesmilný bratr a sestra atd, atd. Film je ale spíše neškodný, za horor se moc považovat nedá, těch pár šokujících a děsivých elementů nestojí za řeč, je tu sice nějaký menší bičování, sadismus a různé rituály (obětní scény) ale necítil jsem z toho takřka nic, nějak se to minulo s účinkem. Násilí tu velké není, krev je malá. Film nemá skoro žádnou atmosféru (krom té docela povedené psychedelické) a spíše menší napětí, příběh je zcela průměrný a závěr velmi neobvyklý. Jediné co tu stojí za řeč, je luxusní hudební doprovod, atraktivní okatá herečka v hlavní roli (bývalá Miss Itálie) a samozřejmě přitažlivé Egyptské prostředí. Právem zapomenutý hodně podivný a temný eurocult, který jsem viděl v opravdu mizerné, ale docela vzácné vhskové kvalitě (vidět to na dvd, možná by ten zážitek byl přeci jen o něco lepší a já bych dal o hvězdičku víc), škoda. Film si žádá o znovuobjevení a nějakou reedici to každopádně. Tak snad až někdy na druhý pokus...ps: Caino ale jinak špatný režisér vůbec nebyl, už jsem od něj viděl dost filmů (nejčastěji asi eurocrimi) a třeba takové freudovské giallo "Eye in the Labyrinth" nebo eurocrimi "Napoli spara!" můžu vřele doporučit, a samozřejmě asi i jeho nejslavnější film, gotický horor "Nightmare Castle" s Barbarou Steele. 2,5/5*. ()

Martin741

Hm, cele to nahananie herecky po akoze Egypte bolo v reali nahananie herecky po rodinnej zahrade pana rezisera. Horor to nie je, bat sa nie je coho, snad len som sa bal toho napadu, ze to niekoho vobec napadlo natocit ako film : 15 % ()