Česko-19 (TV film)

Česko, 2020, 61 min

Michal Hůla

Tatiana Dyková (vyp.)
  • Likan7

Nulová informativní hodnota. Prakticky bez scénáře a jen hraní na city. Nedávno jsem viděl dokument od Discovery Covid-19: Svět v nebezpečí. Občas trochu přitáhnuté za vlasy, ale za mě obohacující a informativní. Česko-19 je "pouze" hodinu dlouhý rozhovor s několika lidmi, kteří se s Covidem setkali. Do toho hraje lítostivá hudba jak z finále nějakého velkofilmu. Prostě to nejhorší, co nemám na Nově rád, bez obalu.(2.10.2020)

• k4n9ur

Aneb jak vyždímat z krize nanejvíc.(22.9.2020)

• Lukoboss

Stručně popíšu první minuty tohoto "dokumentu" (představte si ty největší uvozovky, jak to jenom jde!), kdy jsem nevěděl, že má tenhle pořad vůbec začít... Dramatická hudba, záběry z dronů, kamer, prázdný ulice Prahy, Brna, letící igelitovej sáček někde na opuštěným náměstí, pak jeden jedinej člověk jdoucí sám, furt dramatická hudba a najednou rychlá výpověď lidí - "utekl jsem hrobníkovi z lopaty", "myslela jsem si, že už je konec"... To si někdo na Nově musí dělat, kurva, prdel?!?! Jako pardon, ale takhle ždímat aktuální situaci, nesmyslně strašit lidi smrtí a naprosto hovadsky si na tom stavět sledovanost, to je prasečina největšího kalibru. Jakoby nestačilo, že zapnete TV, rádio, net a covid na vás skáče ze všech stran, ještě navíc vznikají takovýhle sračky. Sorry, ale to fakt ne...(22.9.2020)

• Nevka

Nejsem zastáncem toho, že o podobných tématech by se točit nemělo. Pokud je "dokument" pojat seriózně a předkládá konkrétní a ověřená fakta, tak proč ne? Jenže tohle je z 90% jen bulvární blábol s komentářem hodným Výměny manželek, který se nedá brát moc vážně. Je to hloupě natočené, nepřináší to skoro nic nového a celkově je to vlastně dost k ničemu. Je ale vidět, že covid polarizuje společnost až neuvěřitelným způsobem. Přitom pravda je někde uprostřed (podle mého názoru). Nemá smysl dělat nesmyslná nařízení omezující nelogickým způsobem některé dost zásadní aktivity. Zároveň však nejsou na místě ani protestní akce a obstrukce, když po vás chce někdo v MHD roušku... Tu jednu hvězdu dám s přimhouřenýma očima jen za to, že ty zobrazené lidské příběhy opravdu existují. I když se někteří snaží tvářit, že ne. Poznámka: Exhibující jedince, kteří dávají "odpad!" a jiná hodnocení ještě před zhlédnutím by měl někdo smazat... I přes to, že reálně to k odpadu daleko nemá.(22.9.2020)

Podle hodnocení, jsem to čekal horší. Ale nebylo to špatné. Hlavně se vžít do kůže těch zdravotníků, jak nasazují za nás životy.. ja dávám 4*, což nejde v ruku v ruce hodnocení, ale já to tak cítím a půjdu tady proti proudu..(16.10.2020)

• -Do projektu jsme šli na začátku bez jakéhokoliv scénáře. Jen jsme věděli, že je důležité tuto dobu zachytit. A výsledek? Skvělá a unikátní výpověď lidí, kteří nejsou jen statistickými čísly. Mají tvář, jméno a vyprávějí, jaké to je, setkat se s dosud neznámou nemocí. Zaposlouchat se do jejich výpovědí je velmi přínosné a donutí to člověka přemýšlet,“ dodal ředitel zpravodajství Kamil Houska. (SONY_)

• - Natáčení samotných rozhovorů probíhalo v červenci 2020. (misaPRG)

• - „Dokument není o smrti a strachu. Nechce vyvolávat paniku. Nabízí příběhy lidí, kteří se s nemocí covid-19 skutečně setkali a jejichž stav vyžadoval hospitalizaci. Měli jsme dokonce i exkluzivní přístup k pacientovi s nejtěžším průběhem nemoci v Česku, který se nakonec vyléčil,“ uvedl režisér a scenárista dokumentu Michal Kratochvíl. (SONY_)