Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Komedie
  • Animovaný
  • Drama
  • Dobrodružný

Recenze (567)

plakát

Žraloci v Paříži (2024) 

Fantastická scéna v katakombách zahřála u srdíčka. Být "takových parádiček" ve filmu více, asi jsme spokojenější všichni. Zbytek je totiž těžký průměr (místy dokonce podprůměr), který neurazí pouze v případě, že jste přišli koukat na to, jak žralok dělá kašírku z nabubřelých Frantíků a ekoaktivistů.

plakát

Matka v trapu (2024) 

Co to zase bylo? Když už si jdu podobnou volovinu pustit, tak počítám s tím, že si možná odnesu psychické následky, ale do háje... Fakt někoho baví točit tyhle srágory o ničem?  Chápu, že všechno má cílovku, ale tohle je extrém, který nemůže přijít v pohodě snad nikomu, kromě žen, které reálně v podobně zoufalém manželství žijí. Zbytek musí jen nevěřícně kroutit hlavou nad tím, proč u toho tu hodinu a půl musel sedět.

plakát

Manželé Stodolovi (2023) 

Chápu, že Stodolovi asi dostanou ve filmové podobě kartáč za to, kolik toho vynechali, jak moc to bylo nepřesné nebo co všechno tvůrci zjednodušili. Na druhou stranu se na ně můžu díky předchozí neznalosti dívat s relativně slušným odstupem. Dejme tomu, že jsem asi někdy zaslechl, že se podobný případ odehrál, ale fakticky jsem o něm neměl žádné větší informace. A je to právě tento důvod, proč mě to "bavilo" sledovat. Žáčková je v roli Stodolky skvělá (až mi z toho bylo fyzicky nevolno) a Hájek toho podpantofláka hraje taky výborně. Člověk tak hlavně díky nim zvládne aspoň trochu nacítit, jaký hnus to tehdy byl. Takže ano. Pokud jdete ze směru "nevím nic - kouknu na film - kouknu na dokument/pročtu podrobné informace", rozhodně můžu doporučit. Informační hodnota bude stoupat. Ten zbytek si pak musí zvážit, jestli na to chcete koukat jen kvůli perfektním hereckým výkonům - protože nic navíc pravděpodobně nedostane.

plakát

Abigail (2024) 

Abigail je vším, čím chtěla být M3GAN. Zábavná, ujetá, brutální a v rámci žánru pořád stále ještě relativně originální hříčka, která vás baví od začátku až do konce. Navíc má naprosto perfektní casting a duo Bettinelli/Gillet si tak u mě po průměrném šestém Vřískotu spravilo reputaci. Guilty pleasure.

plakát

Uprostřed ničeho (2023) 

Překvapivě solidní a vizuálně perfektně natočený survivor. Dystopické pozadí světa sice vykreslené velmi zběžně, ale v rámci konceptu funguje a přidává nastalé situaci na uvěřitelnosti. Od vyklopení do moře sice přijde celá řada logických lapsů, ale ono to funguje i tak. Kdyby se podařilo scénář držet trochu více v mezích racionality, byla by to i moc pěkná čtyřka. Takhle musím dát jen velmi silnou trojku. P.S.: Prostor pro prequel a rozšíření lore tady určitě je, pokračování by mě nepřekvapilo.

plakát

Problém tří těles - Náš Pán (2024) (epizoda) 

Dobře, minulé epizody sice stavěly knížku tak trochu na hlavu, ale dělaly to ještě v rámci rozumných mezí (a celkem mě to bavilo). Jenže tohle už je mimo. Celá poetika původního příběhu a hlavní myšlenka toho, co kontaktem Wen-Ťie a následně PTO zamýšleli... Všechno je pryč. Z geniálního, skeptického příběhu plného zásadních filosofických otázek zůstal jen rutinní a generický stín... Nehledě na to, že dost věcí nedává smysl i bez ohledu na to, jestli existuje nějaká předloha.

plakát

Neposkvrněná (2024) 

Film pro lidi, kteří trpí obsesí vidět všechno, kde je Sydney s touhou, že na ně na velkém plátně třeba vykoukne bradavka? Ani to ne. Neposvrněná je nefunkční hovadinkou, která má sice v základu relativně zajímavý nápad, ale jako celek absolutně nefunguje. Většina "hororových" linek nedává smysl a jednotlivé postavy sice umírají, ale vy na konci vlastně netušíte proč... Do toho tam občas hraje rozpustilá hudba s "církevními" motivy, která v kontextu působí naprosto směšně a celé se to hroutí jako domeček z karet. Nejzásadnější tak na tom filmu zůstává diskuze, jaký význam mělo, že tam sem tam pobíhal někdo s červenou kuklou na obličeji... Ano, správně. Film vám na tuto (ne)zásadní otázku neodpoví. Stejně jako na spoustu dalších věcí. Pokud vás podobná tématika zajímá, pusťte si radši Benedettu. Ta je sice dost ujetá, ale jako celek vám asi bude dávat mnohem větší smysl než tahle zhůvěřilost.

plakát

Survivor Česko & Slovensko - Série 3 (2024) (série) 

Dokud bude v Survivoru planout nehasnoucí hvězda Lorda Mikynskeho, má třetí Survivor 100 jednotek mé pozornosti. Pokud vypadne, pošlu na vás Čmolíka. P.S.: Kolují zvěsti o tom, že pokud dám 5 hvězdiček, přestanu krvácet z konečníku. A to prostě musím zkusit.

plakát

Madam Web (2024) 

Chtěl bych říct, že žádná opilá dívka v tom kině nebyla a ta částka taky nesouhlasí!

plakát

Cold Creek Manor (2003) 

Fakt hodně dlouho jsem neviděl takhle stupidní film. Scénář naprosto mimo, režie podobně bídná a jako celek? Nekoukatelná hrůza. Nebudu lhát, když řeknu, že jsem si to musel pustit třikrát, abych to byl vůbec schopný vidět až do konce. Jediným pozitivem je tak přítomnost Sharon Stone. A když říkám přítomnost, myslím přítomnost. Nic víc od ní nečekejte.