Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Drama
  • Dobrodružný

plakát

Chip 'n' Dale: Rescue Rangers (2022)

Tohle mohlo dopadnout hrozně špatně. Štěstí je, že tvůrci přesně pochopili, jak natočit smysluplné pokračování, vzdát hold staré klasice a ještě pobavit geniálními hláškami. Chip a Dale jsou v základu brutálním fan-servisem, který však díky obrovské kreativitě scénáristů perfektně funguje. S klidem tak můžu říct, že to dítě, které v šest hodin ráno vstávalo k televizi je šťastné jako blecha. P.S.: Paul Rudd a Ugly Sonic jsou vrcholem geniality.

plakát

Love, Death & Robots - V klenutých sálech pohřbený (2022) (epizoda)

Tato epizoda sice výrazně čerpá z klasik svého žánru, ale přesto je dostatečně intenzivní na to, aby dokázala uhranout a vyděsit svými apokalyptickými výjevy. Runové zápisy a mýtická monstra jsou totiž skoro vždy dobrým základem pro solidní podívanou. Aspoň tedy pro mě. Zároveň se však ukazuje, že i přes své nesporné kvality má animace v oblasti lidské mimiky ještě spoustu rezerv.

plakát

Love, Death & Robots - Masonovy krysy (2022) (epizoda)

Hrozně tomu pomáhá zasazení do prostředí skotského venkova, ale tato epizoda bude asi jedním z mých guilty pleasure. Je to neskutečná řezničina, která však navzdory své brutalitě dokáže nečekaně dojmout. Jinak řečeno - má potřeba nějakého toho pořádného patosu byla zase jednou ukojena.

plakát

Love, Death & Robots - Roj (2022) (epizoda)

V jádru skvělý nápad s úchvatnou animací. Nemůžu se však zbavit pocitu neúplnosti, který nejsem schopný nějak smysluplně překonat. Pokud budu mít možnost, asi zkusím dohledat přímo povídku, protože mám dojem, že se cestou něco důležitého „ztratilo".

plakát

Love, Death & Robots - Tým zabijáků (2022) (epizoda)

Dobře, asi každá série musí mít nějakou podobně ultra jednoduchou epizodu, kde brutální mašina šmelcuje náhodnou partičku ozbrojenců, ale tohle mi nestačí. Hlášky sice místy fajn, ale i tak je to jen vata, která zabírá prostor něčemu originálnějšímu. I ve srovnání s příběhově podobným "Sucker of Soul" je to o nějaký ten level níže.

plakát

Love, Death & Robots - Noc mini mrtvých (2022) (epizoda)

Úvod na hřbitově a závěrečný „pšouk" jsou geniální a pro tento formát dokonalé. Škoda, že se zbytek epizody kreativně více neutrhl ze řetězu. Při tak krátké stopáži by určitě nebyl problém přidat pár bizarností navíc. Pak bych s klidem řekl, že to nemá chybu.

plakát

Love, Death & Robots - Tep toho stvoření (2022) (epizoda)

Halucinogenní polemika nad smyslem bytí. Výpovědní hodnotu má asi stejnou jako většina náboženských idejí, ale umělecký dojem zachovává hluboký. Myšlenkově dost podobné Fish Night z první série, která mi však svou obrazností a pomíjivostí vyhovovala o něco více.

plakát

Love, Death & Robots - Děsivá výprava (2022) (epizoda)

Absolutní nářez. Pokud člověk netuší, kdo epizodu napsal a natočil, nemá šanci se na tohle peklo připravit. Animace má sice v konfrontaci lidských postav rezervy, ale sakra! Morální očistec, totální destrukce a příběhové šílenství na maximální úrovni. Rád bych dal ještě mnohem více najevo, jak mě to odrovnalo, ale z tohoto komentáře je to snad naprosto jasné.

plakát

Love, Death & Robots - Tři roboti: Strategie úniku (2022) (epizoda)

Tři roboti jsou zpátky v plné síle. Opět nešetří svým břitkým humorem a stále „jiskří" nadšením z nehezkého konce civilizace. Podmanivé exkurzi do historie života a smrti postapokalyptického společnosti tak chybí jen údernější finále, které na fanoušky seriálu pomrkne, ale více nepředá.

Divoch (2021)

Jsou momenty, kdy chci znát odpovědi na všechny otázky, které film vyloží na stůl, ale tohle není ten případ. Někdy se člověk prostě jen rád uvolní a nechá se unášet úchvatnou norskou přírodou. Divoch je úžasnou feel-good jednohubkou, která vás donutí přemýšlet nad životem a záhadou, kdy už tomu policejnímu psovi konečně skončí volno. Momentálně asi to nejlepší, na co můžete v kině zajít.