Odsun – Vertreibung (TV film)

• Rakousko

Universum History: Vertreibung - Odsun: Die Geschichte der Sudetendeutschen

• Německo

Vertreibung Odsun - Das Sudetenland

• Německo

Geschichte im Ersten: Vertreibung - Odsun: Das Sudetenland

Dokumentární / Historický

Rakousko / Německo / Česko, 2020, 90 min (Alternativní: 2x52 min)

• heavy66

citát - "Přemysl Otakar II. ve 13. století osídloval pusté pohraničí Českého království. Naverboval však jen skutečný odpad Svaté říše římské: zločince, vysloužilé žoldnéře a děvky, bezdomovce, komedianty, blázny a jinou chamraď. Osídlenci se nazvali sudetskými Němci a obluzeni velkoněmeckou propagandou, chtěli naše území ukrást a přivtělit k Německu. Dva pokusy v letech 1848 a 1918 se podařilo potřít, třetí roku 1938 se jim povedl. Po prohrané válce nebyli sudetští Němci za své zločiny potrestáni, nýbrž zdarma převezeni do Německa, což je uchránilo před útrapami vlády komunistů. A představte si, ti nevděčníci ani nepoděkovali!" - konec citátu. Tento pořad je pokračující a stupňující německou propagandou a je ostuda, že je vysílán veřejnoprávní televizí, dokonce dotován z veřejnoprávních peněz. Pro hanavo00 - respektuji váš názor, ale nazývat odsun "jedním z největším zločinů proti lidskosti v dějinách lidstva" je hodně přes čáru a měl byste přidat v dějepise! Pro FuLister - naprosto souhlasím! Co si mysleli, že se stane? Měli včas vypadnout sami, když nechtěli platit za německé válečné zločiny!(24.10.2020)

• sportovec

Tento pořad nesený snahou respektovat historickou paměť ukazuje německočeské falšování historické paměti, které je navíc v rozporu i s pracemi současných německých historiků mladších generací. Za zvlášť skandální je nutné považovat lhaní o úloze prezidenta Budovatele Edvarda Beneše. Faktografickou pravdou je opak těchto lží.(20.10.2020)

Československo malo v roku 1921 13,5 milióna obyvateľov, z toho 6 850 000 Čechov, 3 123 000 Nemcov, 1 910 000 Slovákov, 745 000 Maďarov, 461 000 Rusínov, 1 80 000 Židov a 75 000 Poliakov. (zdroj) Preto sa nečudujte Nemcom, že nechceli byť v novozvyknutom štáte - ČSR iba národnostnou menšinou a aj preto Masaryk vymyslel pojem československý národ.(27.10.2020)

• FuLister

Všechno má svoji příčinu. A tou příčinou samozřejmě byly zločiny, které páchali Němci. A ti si potom všem mysleli, že tu budou moct jen tak zůstat? Vždyť sami vyháněli Čechy ze Sudet, bojovali proti Československu a chtěli do Říše. No tak se tam dostali. Nechápu, jak je možný, že se něco takovýho točí za naše peníze.(21.10.2020)

Už len niektoré komentáre na týchto stránkach sú najlepším dôkazom potrebnosti - a obávam sa, aj márnosti - takýchto dokumentov. ODSUN nie je vyčerpávajúci ani najdôslednejší, ale dobre ilustruje nepríjemnú - i keď pochopiteľnú - pravdu o tom, ako temnú vojnu vystriedal temný, nie o mnoho spravodlivejší, mier.(28.10.2020)