Trajekt Estonia

• Norsko Estonia - Funnet som Endrer al
všechny plakáty
Dokumentární
Norsko, 2020, 5x43 min

28. září 1994 došlo na Baltském moři k tragédii, když se na cestě z Tallinnu do Stockholmu potopil osobní trajekt MS Estonia. Při nejhorším ztroskotání lodi v poválečné Evropě přišlo o život 852 lidí. Příbuzní a pozůstalí se již téměř 26 let snaží najít odpovědi na otázku, co se oné osudné zářijové noci skutečně stalo. V tomto působivém dokumentárním seriálu pomáhají nové záběry a exkluzivní rozhovory prozkoumat podrobnosti této tragické události a odhalit, co ji mohlo způsobit. S novými náhledy vypovídají noví svědci a nový ponorný průzkum prostuduje vrak lodi Estonia ve snaze odhalit pravdu a zjistit, co bylo příčinou děsivé události. (Discovery Channel)

Marze

Zdalo se mi,ze se informace v dilech trochu opakovaly a kazdemu musi byt casem jasne, ze se na trajektu pasovaly zbrane a zacne se nudit.Liceni chvil potopeni je dramaticke, ale neni to jediny dokument na toto tema. ()

Nach

O trajektu Estonia toho vím už dost. Absolvoval jsem v minulosti přednášku s českým potápěčem, který v jejím vraku zkoumal. Dále jsem si cíleně zjišťoval různé informace o lodi, i o celém dění po jejím potopení. Z toho důvodu první epizody nemohu hodnotit plným počtem hvězd, protože pro mě nepřinášely nic nového. Jen zopakování základních informací bez hlubších souvislostí. Ovšem finální epizoda pro mě byla fascinující a jsem rád, že už jen kvůli ní jsem se na celý tento pětidílný dokument podíval. Pokud tedy rozhodně neznáte příběh trajektu Estonia, doporučuji zhlédnout celou tuto sérii. Určitě toho litovat nebudete. Podotýkám ale, že právem z faktů budete zhnuseni. Vy, co o Estonii toho znáte více než dost, buď první epizody přeskočte, nebo vydržte do samotného finále. Vyplatí se to! 80% ()