Dorian Gray, portrét Oskara Wildea

(TV film)
  • Francie Dorian Gray, un portrait d'Oscar Wilde (více)

Ve své době pobuřující i obdivovaný Oskar Wilde a jeho ikonický literární hrdina, Dorian Gray – zhýralý mladík, toužící po věčném mládí... Wildeův "Obraz Doriana Graye" v sobě má život. Je to dynamický román, napsaný s lehkostí, který i mnoho let po svém prvním vydání dokáže stále zaujmout čtenáře a svým námětem inspirovat další tvůrce. Dodnes neztratil na významu, naopak může se zdát, jakoby předvídal narcismus dnešní doby selfie portrétů a posedlosti pomíjivou slávou. Wilde v podstatě vymyslel to, čemu dnes říkáme celebrita – „famous for being famous“ (slavný tím, že je slavný). Sám také nesporně celebritou byl, pobuřující a fascinující zároveň. (Česká televize)

Chudobka

Vzhledem k tomu, že Oscar Wilde je můj oblíbený spisovatel (miluji především jeho pohádky), jsem za tento dokument vděčná. Sice jsem se mnoho nového nedozvěděla, ale zajímavé pro mě byly ukázky z filmu Obraz Doriana Graye. Četla jsem životopisné knihy o Wildeovi, viděla film o jeho životě. Bouřlivý život, smutný konec. ()

topi

Jako rozbor Wildeova díla "Obraz Doriana Graye" se dozvíme hodně, o životě samotného Wildeho moc ne. ()