Rabbits

Drama / Mysteriózní / Horor / Komedie / Fantasy
USA, 2002, 50 min

Film RABBITS natočil kultový režisér David Lynch. Ukazuje nám niekoľko na prvý pohľad bezpríbehových epizód zo života rodiny králikov. Odohráva sa bez jediného strihu, v jednej izbe, pomocou statickej kamery. Králici medzi sebou hovoria, ale ich dialógy sa zdajú nezmyselné. Do toho sa ozýva dlhý potlesk a smiech ako z klasických sitcomov. Lynch tento film postavil na zvláštnych surrealistických a hororových víziách, ktoré si každý môže vysvetliť po svojom. (Avathar)

ThirdMan

Divný. To bylo tak divný. Nikde uvnitř je to typickej americkej sitcom. Někdo řekl něco a lidé se smáli a mi se museli taky smát prorotože se oni smáli. Nemám ponětí jak hodnotit. Sakra ty králící sou ale divný. Divný. ()

JonasJonas

Hodně nesvůj jsem byl z králíčků bez tváře. Nitro tvůrce prostoupilo mnou. Hodně nesvůj jsem byl z králíčků bez tváře. To vše bylo pouhou hrou. ()

satanjel

Každému môžem odporučiť uložiť tento seriál do adresára “URČITE NEPOZERAŤ!!!”. Adresár nechajte zdielať, a potom sa môžete zakaždým tichučko hihňať, keď uvidíte, že ho niekto sťahuje. ()

MFloyd

Nemyslím si že by šlo o něco geniálního. Na druhou stranu ukazuje, jaká je ve většině případů úroveň sitcomů. Příběh primitivní, fórky to samý a hlavně umělý smích, který jako jediný diváka dokáže pobavit. Tenhle film to přesně ukazuje. Lynch k tomu samozřejmě musel přidat ještě typické depresivní zvuky do pozadí. Každopádně jde podle mě o jediný film s umělým smíchem, kde se určitě chtít smát nebudete. ()

dobbin

Další Lynchova podmanivá hra na děsivou záhadu. Jeden králík a dvě králičice bydlí v malém bytě. Těžko říct, jestli to je rodina či jiný spolek. Králík má tajemství a nejspíš někoho zabil, nějakou ženu. Dvě králičice žijí v nejistotě a ani nevědí, co jejich králík vlastně dělá ("Každé ráno chodí pryč a vrací se až pozdě večer.") To bylo jediné, co jsem z toho vyvodil, ale daleko víc je to podle mě o odkrývání vlastních temných zákoutí. Králící jsou jenom emocionální prožitky něčeho špatného, ale to špatné se odehrává v našich hlavách. O nic víc podle mě nešlo. Ale každopádně je to povedený experiment. ()

ChandlerBing

Lynch nám zde opět dokazuje, že jeho fantazie nemá hranice. Takže si to shrneme: jedna místnost, jeden záběr kamery, tři králíci, nesmyslné dialogy o ničem, ponurá až horrorová hudba, a potlesk diváků, který známe ze situačních komedií. Nepochopitelné, že? Ale i takový snímek jde natočit. Lynch chce zřejmě poukázat na absurditu sitcomů, jejich dialogů a mnohdy nesmyslný potlesk diváků. Ale co všechno nám chtěl tímto snímkem ukázat? Můžem o tom přemýšlet. Je taky dost možný, že Lynch na internetu sjíždí filmový databáze (určitě i CSFD) a směje se, jaký mají Rabbits dobrý hodnocení a jak lidi do úmoru rozebírají každý detail tek nesmyslné hovadiny. Ať tak či onak, tohle je ujetost všech ujetin a mě to nadchlo. ()

Skund

Chvilema dobra temna atmosfera ta je ale za chvily zkazena smichem a potleskem divaku,chvilema i trochu horor a chvilema silena nuda.celkove je to ale docela zajimavy ale vim skoro urcite ze podruhy se na to nepodivam. ()

skaza odpad!

O čo asi v tomto 50 minútovom filme ide?Potlesk striedajúci sa s maximálne trápnym smiechom...pár nevydarených zajačích ksichtov, ktoré viedli duchaplnú debatu...nuda, nuda a ešte raz nuda...nechápem, že to dostalo také brutálne kladné ohodnotenie...asi som výnimka...vôbec, ale vôbec to na mňa neurobilo dojem... ()

WhiteFloyd

Docela by mě zajímalo, jestli by tenhle film byl stejně dobře hodnocený, kdyby ho natočil někdo jiný. Myslím, že by neměl tak dobré ohlasy, kdyby pod tím nebyl podepsaný Lynch. Atmosféra byla sice nádherná a taková mrazivá, ale prostě jsem tam postrádal alespoň nastínění nějaké příběhové linie a to ve filmu s lepším hodnocením nemůže chybět. Králíci, kteří víceméně vedou nesmyslné monology…..to už podle mně Lynch trochu přehnal, ale zároveň jsem to i trochu čekal. ()

Movieaddict

Čtyři hvězdičky za totální nepochopení a zmatenost. Asi nebudu sám. Jedná se o absolutní a koncentrovanou psycho záležitost, kterou člověk prostě nevymyslí, pokud je zcela při smyslech, neovlivněn nějakým halucinogenem. Při sledování se člověk buď začne hystericky chechtat anebo se s naprosto vymazaným mozkem tupě kouká na obrazovku. Prostě Lynch, netřeba dalšího komentáře. Stojí za shlédnutí, abyste na vlastní oči viděli, co všechno je možné udělat se sitcomem. Stále pátrám po rozumném vysvětlení či analýze kolujícím po internetu, protože tohle mi prostě hlava nebere. ()

vandamator

Film který by si měl každý vyložit dle svého, ale i přesto by mě zajímala přesná myšlenka režiséra, zůstává jen otázkou, zda je to snad jen náhled do králičí nory, či alternativní vesmír nebo něco úplně jiného. Po deseti minutách filmu jsem začal být znuděný potleskem a smíchem který dle mého, filmu ubírá na atmosféře i když je tam jistě vložený z nějakého důvodu. I na Lynche hodně bizarní dílo. ()