foto

Scott Coffey

  • nar. 1.5.1964 (56 let)
    Honolulu, Hawaii, USA

Biografie

Americký herec, režisér a scénárista Scott Coffey se narodil 1. května 1967 v Honolulu na Hawaii. Zde započala i jeho herecká kariéra, když začal účinkovat ve školních představeních, v divadelním souboru Hawaii performing Arts Company a také v několika televizních show.

Poté v šestnácti letech pod vlivem filmů Bernarda Bertolucciho odjíždí do Evropy objevit kouzla Paříže, Budapeště a Říma. Zde zůstal po tři roky, během kterých studoval a zároveň i hrál, například ve filmu ONCE UPON A TIME IN AMERICA, nebo v minisérii CBS CHRISTOPHER COLUMBUS.

Po pár dalších projektech kontaktoval William Morris Agency a pokračoval ve studiu herectví v New Yorku, souběžně s tím vystupoval ve hře IT'S ALL TALK. Po roce se přesunul do Los Angeles kde se uchytil jako televizní herec. Nejvíce na sebe upozornil v jedné epizodě AMAZING STORIES Roberta Zemeckise, kde se představil po boku Christophera Lloyda. Za zmínku ještě stojí filmy jako SOME KING OF WONDERFUL, SATISFACTION nebo SHAG (za roli Chipa Guillyardyho byl nominován na Independent Spirit Award).

Tomu už ale následovalo osudové setkání s Davidem Lynchem, s kterým spolupracoval na filmech WILD AT HEART (Zběsilost v srdci), LOST HIGHWAY, MULHOLLAND DRIVE, RABBITS, INLAND EMPIRE a kterými se jasně zapsal do mytologie světa Davida Lynche. V roce 2005 zrežíroval svůj první snímek, nezávislou komedii ELLIE PARKER, která sklidila vřelé kritiky na festivalech Sundance a Toronto.

V současnosti žije Scott Coffey v Brooklynu se svým přítelem Blairem Mastbaumem a udržuje velmi přátelský vztah jak s Davidem Lynchem, tak i s Naomi Watts.

Ai.ma

Herecká filmografie

Režijní filmografie

Filmy

2013 Adult World
2005 Ellie Parker
2001 Ellie Parker

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky