Reklama

Reklama

Tajemství templářských rytířů

(seriál)
  • Francie La véritable histoire des Templiers (více)
všechny plakáty
Dokumentární / Historický
Francie / Česko, 2020, 3x48 min

Obsahy(1)

Odhalte tajemství nejtajuplnějšího a nejmocnějšího rytířského řádu středověku – templářů. Uvidíte, jak jejich moc a vliv rostly takřka až do nebes, ale i jak nakonec podlehli plamenům údajného kacířství. Ukážeme vám rituály a tradice tohoto středověkého rytířského řadu. Zjistíte, jak probíhala ničivá pomlouvačná kampaň zaměřená na zničení celého řádu nebo jak se šířily zvěsti o tom, že templáři přežili, ukryli se a jejich řád tajně pokračuje. Dozvíte se dokonce i to, jakým způsobem templáři ovlivnili Svatou zemi a jak ji spojili s evropským kontinentem. Tajemství templářských rytířů poprvé odhaluje stejnojmenná třídílná historická dokumentární minisérie. Nenechte se zmást legendami, které templáře obklopují, a seznamte se s nejnovějšími historickými poznatky. (TV Prima)

(více)

Recenze (2)

Neklan006 

všechny recenze uživatele

Tedy na to, že to má být údajně francouzsko-české, je český dabing pěkně zprasenej. Každé druhé francouzské jméno tam vyslovují špatně :-/ ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Dalo sa k tejto téme viac? Detaily o 200 rokoch fungovania slávneho rádu, prvá časť o vzniku a tretia o zániku sú absolútnou špičkou, ktorá odhaľuje podrobnosti, o ktorých sa nedá len tak dočítať. Samozrejme najpútavejší bol samotný vykonštruovaný proces s templármi, aká bola rola kráľa Filipa IV., čo mohol urobiť pápež, ako sa vlastne prejavila sila panovníkovej moci nad cirkevnou. Na záver tu máme aj vyvrátenie legendy, ktorá vznikla oveľa neskôr po upálení veľmajstra templárskeho rádu Jacquesa de Molay. Svoju kliatbu vraj nikdy nepovedal, zápis z jeho poslednej modlitby hovorí iné. A zaujímavosťou tiež je, že upálený nemusel byť, sám sa vlastne odsúdil odvolaním priznania. Každopádne nasledujúce udalosti dali vzniknúť slávnej legende, veď pápež, kráľ aj kancelár Nogaret naozaj zomreli do roka a do dňa a kráľovský rod Kapetovcov čoskoro vymrel. ()

Reklama

Galerie (24)

Reklama

Reklama