Reklama

Reklama

Pád letu A800

  • Česko Černá skříňka (více)
Trailer 1

Mathieu Vasseur je pracovníkem Úřadu pro vyšetřování leteckých nehod, označovaný jako (BEA). Jeho manželka Noémie také pracuje v letectví, v komisi pro udělování centrifikací novým strojům. Jednoho dne dojde k letecké katastrofě, kdy spadne letadlo European Airlines Atrian-800 a zahyne všech 300 cestujících a 16 členů posádky. Šlo o let z Dubaje do Paříže a stroj se zřítil za krásného denního počasí v Savojských Alpách. Příčiny katastrofy nejsou známy a BEA pečlivě analyzuje černé skříňky letounu ve svých prostorách na letišti Le Bourget. Mathieu je nejprve z vyšetřování odstaven svým přímým nadřízeným Victorem Pollockem, který si nepřeje, aby se toho účastnil, ale když se Pollock ztratí a je dokonce hledán policií, je osloven přímo šéfem celé BEA Reniérem, aby se do vyšetřování pustil. Poslech hlasového záznamníku z kokpitu (CVR) - který zaznamenává rádiovou komunikaci, hlasy a okolní hluk v kokpitu  - ho nejprve vede k závěru, že do kabiny vstoupil islámský terorista a ten způsobit pád letadla. Tento závěr ho ale neuspokojuje, má pochyby a určité zvukové detaily ho vedou k podrobnému hledání jiné příčiny nehody. Jeho žena Noémie zatím opouští státní instituci a nastupuje přímo k výrobci letadel do Atrianu. Je to pro ní významný kariérní postup. Mathieu začíná s hypotézou o technickém selhání automatického pilota MND. Také se sám vydává do Pollockova domu na venkově, aby zjistil, zda jeho šéf na něco nepřišel. Také se snaží kontaktovat pilota, který měl s MND nedobré zkušenosti. Ten mu sice naznačí, že projekt stroje A800 byl uspěchán a jeho schválení nebylo zrovna čisté, ale pak se s ním odmítá setkat a vůbec komunikovat. Dostává se do slepé uličky. Před vyšetřováním ho varuje i jeho přítel ze studií, nyní majitel firmy Pegas Security, která zabezpečuje software pro letecké stroje, Xavier Renaud. Mathieu se však nenechá odradit, zvláště poté, co zjistí, že je sledován černým Mercedesem. Potřebuje zkontrolovat MND, jenže aby tuto operaci šéf posvětil, chce pádné důkazy... (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (79)

Kudly4 

všechny recenze uživatele

Nic, z čeho bych si vyloženě sednul na prdel. Natočeno je to ale perfektně, o tom žádná, dobře zahrané, zajímavé téma. Nenudilo to a napětí fungovalo, ale pokud nebude moje budoucí žena odbornicí přes letecké havárie či minimálně letuškou, film už po druhé vidět nechci :o) (97. hodnocení, 12. komentář) ()

Fr 

všechny recenze uživatele

„NEVYTVÁŘÍM TEORIE. ANALYZUJU FAKTA…“   Co se děje, když spadne letadlo? Najde se černá skříňka a … Matthieu je frajer, co slyší i trávu růst. A tak poslouchá … a poslouchá… a zjistí, že se tady děje něco nekalýho! Thriller. Víte, jak jsou takový ty komorní thrillery… třeba z dispečinku. Tak tady je to podobný, jen to je trošku víc nekomorní. Prostě film pro jednoho člověka, jednohubka, která baví zvukem i jednoduchostí.     /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chcu makat pro BEA. 2.) Chystám se letět.  ///  Thx za titule „doummais“.                  PŘÍBĚH  *****  HUMOR  ne  AKCE  ne  NAPĚTÍ  ** ()

Reklama

Superpero 

všechny recenze uživatele

Nenápadné, ale zatraceně dobré. Hlavní hrdina analyzuje logy, poslouchá nahrávky z černejch skříněk a diagnostikuje nehody. Operuje zásadně v zasedačkách, ozářen bledým světlem věrného laptopu. Nezní to moc dobrodružně, ale sebejistá režie i z tohoto, vlastně neokoukaného, prostředí ukuchtila napínavou podívanou. Scénář je chytrý, hudba správně graduje, herci jsou dobří. V podstatě nemám moc co vytknout, možná až na klasicky urychlený závěr, jak to u podobných filmů bývá. Úplně vidím hladový Hollywood, jak to sebere, degraduje a vydá ve velkém. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Okamžitý adept na Thriller Roku z Francie. Pád letu A800 je Thriller jak Sviňě bez slabých stránek! Hlavní hrdina je šikovný mladý analytik černých skříněk s velkým zápalem, nevídaným talentem ( vystudovaný akustik) a s čichem pro sluch, který je mimo normálního spektra. Má za úkol vyřešit pád zbrusu nového letadla s 300 pasažéry, kde nikdo nepřežil, dost možná nejtěžší práce jeho života. Jsou za tím teroristi, chyba letadla nebo něco víc??!! Film má neskutečnou výhodu, že těží jednak z velmi originální a atraktivní zápletky, kde diváka nezajímá jen samotné rozplétání záhadného mysteria, ale také jak taková práce při podobné katastrofě probíhá v reálném světě, za což jsem vděčný. Celý film od začátku po konec šlape jak švýcarské hodinky, je neskutečně napínavý, atmosféra je silně znepokojivá, herecký výkon hlavního hrdiny téměř oscarový, soundtrack je plíživě hororový až děsivý ( Resident Evil vibes!), letadlové simulace- masakr,wow,lol. víc se říct nedá, korporátní konspirace letadlových společností, promakané a inteligentní zvraty s docela šokujícím a nečekaným finále. Do poslední chvíle divák netuší, jak to celé dopadne a rozuzlení je samozřejmě až realisticky děsivé. Funguje to jako detektivka, jako Thriller i jako Drama a ve všech směrech si to režisér dává s nadhledem a se vztyčenou hlavou. Bravo jsem fakt nadšený. Od srdce doporučuji všem, tohle by měl vidět každý. Příběh 5/5, Akce 2/5, Humor 0/5, Násilí 0/5, Zábavnost 4/5 Hudba 5/5, Vizuál 4/5, Atmosféra 5/5, Napětí 5/5, Emoce 4/5, Herci 5/5. 9/10. ()

nascendi 

všechny recenze uživatele

Mám síce napozeraných mnoho častí Leteckých katastrof, ale toto bolo predsa len niečo úplne iné. Veľmi dobre pozerateľný thriller s neznámymi a predsa zaujímavými hercami, veľmi dobrou hudbou a predovšetkým napínavým, gradujúcim dejom. Tak som zasa po čase spokojný  s užitočne strávenými dvomi hodinami pred obrazovkou. ()

Galerie (40)

Zajímavosti (4)

  • Natáčalo sa na viacerých miestach vo Francúzsku, predovšetkým v Paríži a okolí. (MikaelSVK)

Reklama

Reklama