Reklama

Reklama

Pád letu A800

  • Česko Černá skříňka (více)
Trailer 1

Mathieu Vasseur je pracovníkem Úřadu pro vyšetřování leteckých nehod, označovaný jako (BEA). Jeho manželka Noémie také pracuje v letectví, v komisi pro udělování centrifikací novým strojům. Jednoho dne dojde k letecké katastrofě, kdy spadne letadlo European Airlines Atrian-800 a zahyne všech 300 cestujících a 16 členů posádky. Šlo o let z Dubaje do Paříže a stroj se zřítil za krásného denního počasí v Savojských Alpách. Příčiny katastrofy nejsou známy a BEA pečlivě analyzuje černé skříňky letounu ve svých prostorách na letišti Le Bourget. Mathieu je nejprve z vyšetřování odstaven svým přímým nadřízeným Victorem Pollockem, který si nepřeje, aby se toho účastnil, ale když se Pollock ztratí a je dokonce hledán policií, je osloven přímo šéfem celé BEA Reniérem, aby se do vyšetřování pustil. Poslech hlasového záznamníku z kokpitu (CVR) - který zaznamenává rádiovou komunikaci, hlasy a okolní hluk v kokpitu  - ho nejprve vede k závěru, že do kabiny vstoupil islámský terorista a ten způsobit pád letadla. Tento závěr ho ale neuspokojuje, má pochyby a určité zvukové detaily ho vedou k podrobnému hledání jiné příčiny nehody. Jeho žena Noémie zatím opouští státní instituci a nastupuje přímo k výrobci letadel do Atrianu. Je to pro ní významný kariérní postup. Mathieu začíná s hypotézou o technickém selhání automatického pilota MND. Také se sám vydává do Pollockova domu na venkově, aby zjistil, zda jeho šéf na něco nepřišel. Také se snaží kontaktovat pilota, který měl s MND nedobré zkušenosti. Ten mu sice naznačí, že projekt stroje A800 byl uspěchán a jeho schválení nebylo zrovna čisté, ale pak se s ním odmítá setkat a vůbec komunikovat. Dostává se do slepé uličky. Před vyšetřováním ho varuje i jeho přítel ze studií, nyní majitel firmy Pegas Security, která zabezpečuje software pro letecké stroje, Xavier Renaud. Mathieu se však nenechá odradit, zvláště poté, co zjistí, že je sledován černým Mercedesem. Potřebuje zkontrolovat MND, jenže aby tuto operaci šéf posvětil, chce pádné důkazy... (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (85)

Autogram 

všechny recenze uživatele

Thriller, ako sa patri, ktorý dostal svojmu menu a napínal ma po celý čas. Neobyčajné prostredie analytikov čiernych skriniek až príliš úzko prepojených so schvaľovaním a certifikáciou nových lietadiel naznačuje, kam sa to má odvíjať, ale stále si zachováva moment prekvapenia z nasledujúcich udalostí. Nevýhodou takýchto filmov je, že je problém ich pozerať opakovane so znalosťou záveru. A ten bol tiež prvotriedny. –––– Ale prestaň, to sú halucinácie. Systém tam je, aby im pomáhal, nie ich nahradil. ()

xLIGHTx 

všechny recenze uživatele

Dosť veľký "nervák". Napomáha tomu aj relatívne originálna téma, taktiež hudobné podkreslenie a celé to divákovi nedá veľmi vydýchnuť. Paranoidná atmosféra ako sa patrí. Len možno je to trochu zbytočne dlhé (129min.). Ale kvalitu treba uznať, snímka po takmer celú dobu diváka udržuje v tiesnivom, nepríjemnom pocite plnom dosť vysokého napätia ;) a tak to má byť pri takomto type filmu. Imho Pád letu A800 by som neradil medzi drámy, skôr to vnímam ako čistokrvný, pomerne nepríjemný thriller (v dobrom zmysle slova). K filmu som sa len tak, akosi náhodou dostal, takže mi to príde ako taká nenápadná pecka. (Možno mohli distribútori ponechať pôvodný názov - Čierna skrinka, mohlo to byť atraktívnejšie, aj stručnejšie.) Za štyri a pol čiernej skrinky, ehm, za štyri a pol hviezdy. ()

Reklama

Kudly4 

všechny recenze uživatele

Nic, z čeho bych si vyloženě sednul na prdel. Natočeno je to ale perfektně, o tom žádná, dobře zahrané, zajímavé téma. Nenudilo to a napětí fungovalo, ale pokud nebude moje budoucí žena odbornicí přes letecké havárie či minimálně letuškou, film už po druhé vidět nechci :o) (97. hodnocení, 12. komentář) ()

kolemjdouc 

všechny recenze uživatele

Tak to se tedy  frantíci vytáhli.Jsem absolutní hluch na IT ale tohle mě strhlo.Spíš děj obecně .Co se týkalo IT šlo bohužel mimo mě.Ale i tak jsem nadšená.Tvůrci se vyhnuli podbízivým scénám aby divák jakože sedl na zadek.Drželi se při zemi a vše působilo velmi reálně.Na film se musím podívat ještě jednou a klidně skousnu novácké reklamy = ani nepřeskočím :-) Za extra zážitek :-)Nestává se mi často abych něco chtěla vidět ještě jednou i když jsem třeba dala vysoké hodnocení .Ale tady oceňuji  natočení po "evropsku".To fakt můžu.A ocením i kvalitní práci herců.100 ze 100! ()

Cruchot 

všechny recenze uživatele

Přes všechny ty moderní serepetičky a postupy (když už nic jiného, ve filmu se dozvíte spoustu zajímavých věcí o vyšetřování leteckých nehod) to na mě působilo jako takový oldschoolový konspirační thriller ve stylu Romana Polanskiho nebo Sydneyho Pollacka. K tísnivé atmosféře přispívá především vynikající hudba. Zpětně vzato se ve většinu filmu zas až tolik superdramatického neděje, ale z nějakého důvodu jsem stejně byl napjatý jak struna a zvědavý, jak se to celé vyvrbí. Dějově tedy možná slabší, ale minimálně za závěr a Noémie, shlížející ve skleněné kukani jako bohyně pomsty, čtvrtou **** ještě přihodím. ()

Galerie (41)

Zajímavosti (6)

  • Aby sa Pierre Niney lepšie pripravil na svoju rolu, niekoľko týždňov sa pohyboval medzi agentmi leteckého vyšetrovania (BEA): "Našiel som tam nakoniec vyšetrovateľa s podobným profilom ako Mathieu. Robil som tam istý druh novinárskej práce: Sledoval som ho, rozprával som sa s ním a žiadal som ho o povolenie nakrúcať ho, aby som sa mohol inšpirovať jeho gestami, jeho spôsobom práce, rýchlosťou práce. Práca s akustikou je veľmi technická, bolo dôležité vedieť túto činnosť celkom presne reprodukovať.“ (Arsenal83)
  • Natáčalo sa na viacerých miestach vo Francúzsku, predovšetkým v Paríži a okolí počas jesene 2017. (MikaelSVK)

Reklama

Reklama