Reklama

Reklama

The Minimalists: Méně je teď a tady

  • USA The Minimalists: Less Is Now
Trailer
USA, 2021, 53 min

Režie:

Matt D'Avella

Kamera:

Matt D'Avella

Hudba:

VVE
(další profese)

VOD (1)

Obsahy(1)

Dlouholetí přátelé Joshua Fields Millburn a Ryan Nicodemus udělali z minimalismu celosvětové hnutí a ukážou vám, jak se i s málem dá žít mnohem líp. (Netflix)

Videa (1)

Trailer

Recenze (23)

Mackoun 

všechny recenze uživatele

Přečtěte si na Wikipedii charakteristiku minimalismu v několika řádcích a dozvíte se toho béhem dvou mindut zhruba stejně, jako tady během jedné hodiny psychického týrání plného nadšených ksichtů a sebestředných příběhů dvou “mnichů”, jež prodali svá Ferrari a potřebují to sdělit celému světu. Jejich přednes plný tělesné gestikulace působí jak konkurz na pracovní pozici u Apple. Raději tu hodinku věnujte protřízení svého šatníku! ()

klukluka 

všechny recenze uživatele

Rád bych tomu dal těch hvězdiček víc, ale musím se nutit i do té třetí. Ta myšlenka se mi líbí, ale nelíbilo se mi pojetí- že o prostém způsobu života mluví borci z auta, který navíc působilo zánovně, takže planetu zaneřádili další věcí, kterých jsou k mání milióny, že opravdu mluvili, jak píše TeeAge, jako typičtí korporátní motivátoři, že se jejich vědomě zařízené domovy v ničem nelišily od těch, které považuji za běžné, že se v krabicích s nepotřebnými věcmi objevily i zařizovací předměty, bez kterých já osobně nedám ani ránu (reprák například), že se schůzky minimalistů odehrávají v Subwayi… Nejvíc mě ale hnětly ty jímavý osobní příběhy o maminkách alkoholičkách a násilnických tatíncích- nepochopil jsem souvislost..? Nestačilo by říct, že vyrůstali v nedostatku, a proto měli tendenci hromadit? Líbilo by se mi, kdyby se tahle filozofie ujala a rozšířila, tenhle iniciační film ovšem mohl a měl vypadat jinak. P.S.: Už asi vím, co mi na tom nesedělo. V tom filmu snad ani jednou nezaznělo slovo ekologie. Ti kluci se zaměřili na boj s bezhlavým konzumem, ty jejich aktivity jsou jednorozměrný. Jinak bych si tipnul, že jejich další film bude o fitness, jenom na neustálým třídění krámů jejich vyrovnaná psychika nestojí a bylo to znát. ()

Reklama

Andrew94 

všechny recenze uživatele

Nejsem si jist, zda by tento přefilozofovaný pseudodokument měli vidět ti, kteří o minimalismu doteď neslyšeli nebo neviděli jiný, zdařilejší, dokument. Sám tento typ dokumentu, plný jen motivačních frází, filozofování a dojemných osobních příběhů nemám moc rád, protože vesměs nepřinese žádné praktické rady, které nám pomohou něco opravdu změnit. Za o něco lepší se dá (rovněž na Netflixu) považovat praktický pořad Tidiyng Up with Marie Kondo, nebo z roku 2016 Minimalism: A Documentary About the Important Things, kde ostatně vystupovali i dva hlavní aktéři tohoto veledíla, kterým očividně bylo líto, že se jim před 5 lety nevěnoval celý dokument a letos tak měli možnost (pro mě tedy již po druhé) až hrozivě přehrávaně, přemotivovaně a mesiášsky odvyprávět své příběhy, doplňené o jejich zinscenování ve vytvořených kulisách domu, pár motivačních nadpisů a spoustu neverbálních gest. Celkem těm dvoum “hercům“ věřím, že si dřív vydělávali jako prodejci, protože z jejich nepřirozeného stylu vyprávění to jde opravdu poznat. ()

JC_Gucci 

všechny recenze uživatele

Film není o minimalismu, ale o dvou týpcích propagujících minimalismus a jejich životech od dětství, až po jejich současnou kariéru úspěšných influencerů. Ve filmu zazní úplně to stejné, co zaznělo ve filmu předchozím, v jejich podcastu, na jejich TED přednáškách a pravděpodobně i čtyřech knížkách, které už vydali. Jejich proslovy jsou točené v nějakém hangáru plném IKEA nábytku a ozdob (včetně polic plných bílých knížek), neustále významně koukají mimo kameru a po každém slovu je aspoň vteřina pauza. To je doplněno zpomaleným stock záběry lidí, jak jdou po ulici s nákupní taškou. ()

Vanchovi 

všechny recenze uživatele

Nič moc, podľa názvu som očakával viac. Pre materialistických Američanov možno šokujúce, pre mňa ako človeka, ktorý oblečenie nakupuje raz ročne, keď ho frajerka prinúti, nič moc. Oproti osobám v dokumente žijem o dosť minimalistickejšie a dokument o mne nespravili. Čakal som, že tam budú nejaké konkrétnejšie návody, "lifehacky", ale žiaľ... ()

Galerie (2)

Reklama

Reklama