Nindža odplácí

• Hongkong Xiong zhong (více)

Bruce (Bruce Le) pracuje v Římě pro mafiánskou organizaci a po nepovedené akci končí ve vězení, načež se rozhodne s kariérou zločince skončit. Jeho bývalí soukmenovci, kteří právě unesli dceru amerického velvyslance Sophii, však nesouhlasí a začnou mu usilovat o život. Bruce se spojí s italskou policií a pouští se do pátrání po zmizelé, jež ho zavede až do Paříže či Hong Kongu. (J.Connor)

Luk80

Totálně ujetá úchylárna. Na začátku 90 let si bratranec objednal z katalogu jednu VHS a já si do dneška velmi rád vzpomínám, jak jsme se u toho vždy perfektně bavili a diskutovali o těch bláznivých scénách :-) Dvouhlasý dabing byl jenom bonus. Bolo Yeung tady toho moc nepředvedl, ale potěšil. Harold Sakata se svým kloboučkem a zlatým pařátem, nebo co to bylo byl doslova k sežrání :-) Ach ta lesbická scéna, hehe. Hudba hrála skoro přes celý film. ()

decouble

Též známo jako Bruce se mstí. Kdysi jsme to s kamarády shlédli na VHS s hrozným monodabingem. Jedinečná záležitost! Nemá to hlavu ani patu. Hlavní herec kopíruje Bruce Leeho natolik, že si dal pseudonym Bruce Le! Menší roli zde má i Harold Sakata - ten který házel kloboukem v Goldfingerovi. Scény, kdy v souboji s Brucem Ninjové mizí a vyskakují ze vzduchu jsou psychotické. Ke všemu ten film často opakuje již použité zábery. A na konci se Bruce Le popere s Chickem Norisem, a to dokonce v Koloseu! Totální vykrádačka Cesty draka! ()

videofil

Tento film vyšel na začátku devadesátých let u nás na videokazetách dnes již neexistující společnosti Lars. Ve filmu je slyšet původní hlasy. Co se českého dabingu týče, jedná se o takzvaný voice-over. Všechny ženské role dabuje Soňa Dvořáková a všechny mužské Petr Vacek. Jedná se o typický béčkový film. Herecké výkony zde nejsou žádné, texty jednoduché, jakoby vypadli z nějakého amerického nekonečného seriálu, obsah velmi jednoduchý. Ale ukázky bojových umění dokonalé. I když je příběh jednoduchý, tak nenudí a dobře se na něho dívá. Když jsem film viděl poprvé, dal jsem mu tři hvězdičky. Po více než patnácti letech jsem si ho pustil na videu znovu a musím říct, musel jsem hvězdičku přidat. Tentokrát se mi film líbil mnohem víc, než kdysi. Myslím si, že i přes svoji jednoduchost si je zaslouží. Ze všech akčních hvězd filmu je nejznámější asi Bolo Yeung a Harold „ Oddjob „ Sakata. Docela se mi líbí i hudba, která film doprovází. Ve scéně, kdy je Sakata na lodi, je slyšet motivy z Jamese Bonda. Možná proto, že nejznámější Sakatovou rolí je postava z Goldfingera. I zde používá svojí smrtící buřinku. Samotný závěr se odehrává v římském koloseu, kde se asi nejvíc ukazuje, jak Bruce Le kopíruje legendárního Bruce Leeho. Ale ukázky bojových umění jsou skvělé. Na videokazetě je možné před samotným filmem shlédnout také trailer k tomuto filmu. Když jsem si pročítal zdejší komentáře, tak mě pobavil J.Connor. Z jeho příspěvku jsem pochopil, že se mu film nelíbí, ale na druhou stranu ho má na dvd. Osobně mi to trochu zavání zaujatostí vůči béčkovým filmům, ale na druhou stranu je to pro j.Connora možná tak špatný film, že je raritou ho mít doma. Nebo uživatel keoma26. Film je podle něho děsný, ale v mládí ho viděl několikrát. Tak to mě také pobavilo. ()

Pecival

Bruce Le a Chick Norris představují hodně ujetou bizardnost, která kopíruje kde co, od Bonda po Cestu draka. Ve spravné společnosti s podporou nějakého alkoholu, ale může slušně pobavit. Je svým způsobem zábavně dementní, dialogy jsou opravdu peklíčko, stejně jako herečtí představitelé. Korunu tomu dodává ultimátní rychlodabing, který zvyšuje WTF efect o sto procent. ()

RetroMan

Na tyhle filmy by měl existovat nějaký zákon. Nevadí mi, když se vykrádají hlášky nebo scény z jiných filmů (např. v parodiích), stejně ať se dělají remaky. Ale tyhle nechutnosti bych zažaloval. Vykrádat hudbu z filmů Bruce Leeho i z bondovky Goldfinger, vykrádat zvukovou stopu Bruce Leeho, používat jméno a kopírovat jeho styl jen pro vytvoření jakéhosi filmu, to snad ne. Nebo to asi byla parodie. Protože tak nemožný film jsem dlouho neviděl. Viděl jsem kdysi na VHS, dnes po 20 letech znovu. Jedna hvězda za akční souboje s ninjama a Bolo Yeunga, alespoň toto zůstalo originální. Zbytečná nahota provázela a degradovala celý film. ()