poster

Nindža odplácí

 • Hongkong

  Xiong zhong

 • Francie

  Bruce contre-attaque

 • USA

  Ninja Strikes Back

 • USA

  Bruce Strikes Back

Akční / Drama

Hongkong / Francie, 1982, 81 min

 • kubina86
  ***

  Film jsem viděl poprvé v dětství na VHS a v té době to byl jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Bohužel jsem si z filmu zapamatoval pouze to, že v něm hraje Bruce Lee (nebo někdo kdo jako Bruce vypadá) a závěrečná scéna se odehrává v koloseu, kde Bruce svému soupeři zlomí žebra nebo dokonce vytrhne srdce. Po dlouhém hledání jsem film našel a znovu si ho připomněl. A musím bohužel konstatovat, že vidět ho teď poprvé, tak bych ho asi ani nedokoukal. Jsem pouze filmový laik, ale to velké množství chyb ve filmu se prostě nedalo přehlédnout. Takže v dětství jednoznačně za 5 hvězd, aktuálně na hranici odpadu, výsledek průměrný.(23.4.2013)

 • videofil
  ****

  Tento film vyšel na začátku devadesátých let u nás na videokazetách dnes již neexistující společnosti Lars. Ve filmu je slyšet původní hlasy. Co se českého dabingu týče, jedná se o takzvaný voice-over. Všechny ženské role dabuje Soňa Dvořáková a všechny mužské Petr Vacek. Jedná se o typický béčkový film. Herecké výkony zde nejsou žádné, texty jednoduché, jakoby vypadli z nějakého amerického nekonečného seriálu, obsah velmi jednoduchý. Ale ukázky bojových umění dokonalé. I když je příběh jednoduchý ( jak jsem již napsal ), tak nenudí a dobře se na něho dívá. Když jsem film viděl poprvé, dal jsem mu tři hvězdičky. Po více než patnácti letech jsem si ho pustil na videu znovu a musím říct, musel jsem hvězdičku přidat. Tentokrát se mi film líbil mnohem víc, než kdysi. Myslím si, že i přes svoji jednoduchost si je zaslouží. Ze všech akčních hvězd filmu je nejznámější asi Bolo Yeung a Harold „ Oddjob „ Sakata. Docela se mi líbí i hudba, která film doprovází. Ve scéně, kdy je Sakata na lodi, je slyšet motivy z Jamese Bonda. Možná proto, že nejznámější Sakatovou rolí je postava z Goldfingera. I zde používá svojí smrtící buřinku. Samotný závěr se odehrává v římském koloseu, kde se asi nejvíc ukazuje, jak Bruce Le kopíruje legendárního Bruce Leeho. Ale ukázky bojových umění jsou skvělé. Na videokazetě je možné před samotným filmem shlédnout také trailer k tomuto filmu. Když jsem si pročítal zdejší komentáře, tak mě pobavil J.Connor. Z jeho příspěvku jsem pochopil, že se mu film nelíbí, ale na druhou stranu ho má na dvd. Osobně mi to trochu zavání zaujatostí vůči béčkovým filmům, ale na druhou stranu je to pro j.Connora možná tak špatný film, že je raritou ho mít doma. Nebo uživatel keoma26. Film je podle něho děsný, ale v mládí ho viděl několikrát. Tak to mě také pobavilo.(22.7.2011)

 • J.Connor
  **

  Obskurnost nejhrubšího zrna. Amatérské homemade kung-fu natáčené v Římě, Paříži a Hong Kongu a autorský počin zřejmě nejmenšího a nejhubenějšího akčního hrdiny všech dob. Neuvěřitelně naivní bitky se střídají se scénami, které každý brakomil musí ocenit (závěrečný souboj a animované nákresy toho, co se zrovna záporákovi zlomilo, uťatá hlava či useknutí ruky... jinou holou rukou). Tvůrci si to asi opravdu užívali a aby toho všeho nebylo málo, tak si dopřejeme i neuvěřitelně vlezlou a kýčovitou synthi muziky, která se pořád opakuje, pařížskou diskotéku, záplavy žen nahoře bez a také několik dost nechutných 70kových softcore scén, např. když hrdinové vymlátí porno studio nebo když se úlisný Bolo Yeung (zde jako Bolo Yang Tse) sápe na zfetovanou Sophii. Freak show doplňuje Sakata z Goldfingera, zde obdařen kovovou rukou s drápy, ale stále disponující vražednou buřinkou. Nářez, nářez, nářez...jo a Chick Norris není ten chlap z kolosea, ale ta mužatkovitá italská policajtka.(12.6.2009)

 • LION-MR.T
  **

  No jak je zmiňováno v předešlém komentáři hlavní herec si dal jméno Bruce Le s jedním e,kopíruje Bruce jak může. Všichni běloši jsou tady reprezentováni tlusťochy,kteří se neumí prát až na ty dva svalovce,ale ti hned skončí taky na zemi. Bez jakéhokoliv nápadu film plyne unyle. Postavy z jiných filmů,dokonce jsem tam uslyšel hudbu z Jamese Bonda,nevím jestli herec,který si film i sám režíroval chtěl vsadit na osvědčené scény z jiných filmlů v domění,že z toho bude hit nebo co já vím.(11.8.2008)

 • skonsam
  odpad!

  nejhorší je, že jako malý clapec jsem obdivoval Bruce Lee a když jsem dostal svojí první kazetu s jeho filmem, nemohl jsem se toho nabažit. Tak jsem jí chtěl, že jsem na to koukal každý den 5x. Škoda že se ta kazeta jmenovala Ninja Odplácí. Škoda že zjištění, že sem miloval jako chlapec Bruce, tak jsem oslavolal hereckého podvodníka. KRÁDEŽ KRÁDEŽ KRÁDEŽ. Vystupování,bojování,scény,hudba. Proč jsi byl tak nenažraný Bruce Le? Ten kdo to natočil nemůže mít páteř, já tomu prostě nemužu nějak uvěřit.(1.7.2012)