Epizody(9)

Alma na rozdíl od většiny spolužáků přežije podivnou nehodu, při které ale ztratí paměť. Snaží se proto odhalit, co se toho dne stalo a co je ona sama vlastně zač. (Netflix)

Grotowski

Opět bohužel velmi nevyrovnané dílo - klasický "balance" - silné momenty dějové, zápletkové, herecké, výtvarné i režijní střídají propady - hluchá místa, kdy se divák ztrácí a je neustále znejišťován. Což o to, u každého kvalitního uměleckého díla je dobré posluchače - vnímatele - diváka do jisté míry ve správnou chvíli a na správném místě vyvést z "komfortní zóny porozumnění" a zpochybnit jeho nabyté jistoty. Nicméně to chce velký um, zkušenosti a oborovou profesionalitu. Škoda přeškoda - španělům fandím... ()

HarryCameron

Len náhodou som na Netflixe narazil na tento seriál a zapol si to bez nejakých očakávaní. Z môjho pohľadu príjemné prekvapenie. Výborná mysteriózna atmosféra, sympatickí - neopozeraní herci, zaujimavý námet. Niektoré scény hlavne v prvých epizódach sa kvalitou doťahujú na duchárske horory. Dej sa postupne viac zamotáva, až po prekvapivý dejový zvrat v 7 časti, kde mi padla sánka. Žiaľ v posledných 2 častiach seriál stráca tempo a z kvalitného španielskeho drama-hororu sa miestami stáva "ukecaná španielska telenovela". Škoda, lebo potenciál to malo veľký . . . ()

Polnoch

Som rád že som sa odhodlal pozerať seriál, ktorý má pod 60 percent. Osobne mu nemám čo vytknúť a podľa mňa to bolo perfektné. Bolo to napínavé, mysteriózne, mind blowing a emotívne, v podstate všetky moje najobľúbenejšie kategórie. Asi top bol výkon herečky, ktorá hrala hlavnú postavu, jej postava sa veľmi menila a vždy to zahrala perfektne. Čiže kto váha to pozrieť kvôli zlému hodnoteniu a náhodou nájde môj komentár tak určite odporúčam ak máte radi záhadné mind blowing veci :) ()

helraiser

Hodně příjemný mysteriózní seriál o výměně duší a prastarým božstvu a jeho návratu. Koukalo se na to dobře, jen si mohli odpustit ty homo srajdy a byl bych mnohem spokojenější. V každém případě pro mě osobně docela milé překvapení a se závěrem spokojen a pokračování doufám bude v podobném duchu. Celkově lepší průměr. ()

Marceloo

Počas návratu zo školského výletu sa autobus dostane do hustej hmly a havaruje. Väčšina žiakov zomrie, ale niekolkým sa podarí prežiť. To ale neznamená, že sú v poriadku. Tragédia na nich zanechá následky, ktoré si ponesú už navždy. - Od scenáristu fenomenálneho The Orphanage a režiséra solídneho Marrowbone treba chcieť viac. Síce sa tu občas objavia atmosférické scény, ktoré fungujú, ale celkovo je seriál príliš nevyrovnaný a charaktery úplne nezaujímavé. Naviac sa celá prvá séria v podstate nijako neskončí. Neviem, aký je potenciál vzniku ďalšej série, ale keby sa tam dej okolo Theriona viac rozvinul, mohlo by to byť dosť dobré a pomôcť aj zaujímavosti tejto série. Horory zo Španielska mám v oblube, ale toto tak úplne nevyšlo. ()