poster

Bruce, Šaolin a kung-fu

 • Hong Kong

  Da mo tie zhi gong

 • Hong Kong

  達魔鐵指功

 • Hong Kong

  続精武門

 • Hong Kong

  Daat moh tit chi gung

 • anglický

  Bruce and Shaolin Kung Fu

 • anglický

  Bruce and Shao-lin Kung Fu

 • anglický

  Fist of Fury Part 2

Akční / Drama

Hong Kong, 1977, 90 min

Režie:

James Nam

Kamera:

Goon-Wa Ma
 • smrtubohem
  ****

  Klasická oldschoolová východní mlátička, kde si hl.roli zahrál jeden z nejznámějších napodobovatelů Bruce Lee -> Bruce Le. Když jsem film poprvé viděl před mnoha lety, šíleně jsem se bál v závěrečné scéně, kdy musí hlavní hrdina rozsekat ty dva silný dědky a dlouho jsem přemýšlel, jestli japonští vojáci nakonec hrdinu zastřelí nebo ne. Ve filmu mi vadil jen ten hnusně vypadající a podivně položeným hlasem mluvící zlý generál. Celkově zajímavá choreografie, tradičně ukrutný Bolo Yeung, ale jedná se o film pro dnešního diváka už dávno překonaný.(7.2.2009)

 • MJMilan
  ****

  Věčná škoda, že Hong Kongská produkce se zaměřila tak na napodobeniny, bráchové z Číny jsou tím, jak všichni víme, též pověstní. Porovnávání stylů bojového umění se stalo několikrát zárukou B+ kvality, tady to není výjimka. Je lepší karate nebo kung fu? Hrušky nebo jabka? :-) Pro obdivovatele těchto snímků je to stále neproprané téma, na které se dobře dívá a je jedno, jestli tam hraje Franta nebo Loisa Wong. Za mě 4 hvězdičky, tu jednu strhávám za originalitu a tu druhou na zbytečné létání. Samotný děj rozhodně neurazí.(23.5.2016)

 • Masinfira
  ****

  Pěkný film s řadou akčních bojových scén. Na mě osobně je tam hodně postav (z nichž některé se mi i dost pletly), rozhodně dost na film, který trvá asi 99 minut... Většina z těch zlých bojovníků umírá a na jejich místa nastupují bojovníci noví, což podle mě filmu trochu ubírá na kráse. Závěr je ale opravdu super super, ten stojí snad i za shlédnutí celého filmu!(8.9.2012)

 • majo25
  **

  Imitácia Bruca Lee v divokej čínsko-japonsko-kórejskej mlátičke. Kung fu sa tu mieša s karate (aj keď karate vyzerá ako slabšie kung fu, len s dlhými výkopmi) a taekwondom, choreografia by ešte ako-tak ušla, ale to prevedenie je slabučké. Keď je jasne viditeľná zhruba polmetrová medzera medzi údermi a súperom a to ešte sú použité spomalené zábery, ktoré odhaľujú aj menej viditeľné chyby a naivnosti. Jednoduchý príbeh ujde, až na tú japonskú vojenskú enklávu to ide spapať. Len škoda, že k záveru je to čoraz slabšie a slabšie. Bolo Jeung hrajúci Japonca potešil i pobavil, Sing Čen v roli mnícha tiež - jeho súboje sú ešte lepšie ako v prípade Bruca Le.(30.7.2018)

 • Silblade
  ****

  Na to, jaké děsivé kvality jsou podobné "Bruceplotation" filmy, tenhle měl něco do sebe. Příběh jednoduchý, ale dává smysl, narozdíl od ostatních souputníků. Bolo Yeung si střihl slušnou roli, za kterou se nemusel stydět, točil i horší výkaly. Některé scény jsou sice hodně přitažené za vlasy, to vodorovné létání, které má být kopem se skokem, to člověk obrátí oči v sloup, ale jinak ok. 4 hvězdy (byť mnoho jiných 4-hvězdičkovských non-Bruceplotation filmů je co se týče kvality daleko na vyšší úrovni).(14.10.2013)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace