Reklama

Reklama

Irréversible - Inversion intégrale

  • angličtina Irreversible - The Straight Cut (neoficiální název)

VOD (1)

Obsahy(1)

Chronologický zostrih filmu Zvrátený (2002). (koba)

Recenze (3)

Psychor 

všechny recenze uživatele

Kdyby mi někdo na přelomu tisíciletí řekl, že svou vzdělávací a následně i profesní dráhu spojím s filmovým hororem, tak bych si jen poklepal na čelo. V oné době jsem byl jeho podobou doslova znechucen, jelikož produkované snímky jen zřídkakdy vybočily z rámce neškodné zábavy pro mládež. Hnutí New French Extremity naštěstí zcela zamíchalo kartami. Skupina progresivních tvůrců čítající jména jako Gens, Aja, Maury, Bustillo a zejména Laugier dokázala prolomit zacyklenost hororového žánru a položit základy jeho současné obrody. Ze všech představitelů nového francouzského extremismu je mi však nejbližší Gaspar Noé, u jehož Irréversible jsem pociťoval zmatení a opravdové smyslové přetížení, k čemuž přispěl Debieho specifický způsob snímání, využití nízkofrekvenčního zvuku, ale i převrácená chronologie vyprávění. Hned v úvodu je divák konfrontován s peklem v klubu Rectum, aniž by přitom chápal kontext. Noé mu brání v pasivním sledování děje a pobízí ho k bezprostřední reakci. Chronologicky sousledná verze z roku 2020 již takto intenzivní prožitek nenavodí, protože pracuje se zcela informovaným divákem. Díky její existenci však můžeme plně docenit mistrovskou kvalitu originálu. ()

DJ_bart 

všechny recenze uživatele

Remaster kultovního snímku Irrevérsible, akorát chronologická verze pro debílky...... Straight cutu tedy pochopitelně chybí důležitý a neméně výrazný element původního snímku, tedy vyprávění pozpátku, díky němuž byl tak nesnesitelně provokativní a přesto tak extrémně oblíbený – divák si posléze uvědomí, jak je dějová premisa ve skutečnosti přímočará a relativně jednoduchá. To však nemění nic na tom, že tenhle film je revoluční milník (audio)vizuálního story-tellingu, neskutečně intenzivní "jednozáběrový" terno a důkaz jedinečný tvůrčí geniality Gaspara Noého. Scéna se znásilněním Monicy Bellucci dokáže i po 20 letech obrátit žaludky vzhůru nohama.... ()

Deyw

všechny recenze uživatele

Tady to borec poskladal jak to ma byt.. 😂 legendarni flick, vyladenej obraz, proste remaster, doporucuju ale obe verze.. ()

Reklama

Reklama