Reklama

Reklama

zpět na všechny novinky
Disney zase odsouvá své blockbustery

Disney zase odsouvá své blockbustery

14.06.2023 Autor dO_od

Stávka scenáristů začíná studiím dělat první vrásky. Místo férové gáže pisálkům a zaslouženým procentům ze zisků raději šéfové typu Davida Zaslava (Warner Bros. Discovery) odmítají o požadavcích Sdružení amerických scenáristů (WGA) vůbec jednat a tak se momentálně Hollywood nachází v patové situaci, kdy projekty, jež už měly dokončený scénář před začátkem stávky, mohou zamířit před kamery, ale nesmí se během produkce nijak šperkovat (třetí Deadpool), a projekty, které naopak ještě scénář stále pilovaly, mají na neurčito stopku. No a to znamená, že dochází k odkladům, které se nyní dotkly i toho největšího studia Walt Disney.

 

Konkrétně došlo na Avatary a marvelovky. Začneme u Jamese Camerona. Třetí Avatar byl odsunut o celý rok na prosince 2025, vtipné ovšem je, že další dva díly se posunuly ještě dál. Čtyřka tak zamíří do kin 2029 a pětka až 2031. A to si pište, že ani tahle data ještě nebudou definitivní. Jenom pro připomenutí, jednička šla do kin v roce 2009. Cameron tak u modrásků z Pandory může potenciálně strávit celé čtvrtstoletí.

 

U Marvelu je situace komplikovanější. Vzhledem k tomu, že jediný Deadpool má cestu před kamery umetenou, zvolilo studio přesunutí z podzimu na začátek léta 2024. Captain America: Brave New World má pak nové datum premiéry 26. července 2024, Thunderbolts prosinec 2024, Blade únor 2025, Fantastická čtyřka květen 2025, Avengers: Kang Dynasty květen 2026 a Avengers: Secret Wars květen 2027. Díky pokračujícímu soudu s Jonathanem Majorsem (Kang) a novým obviněním z údajného sexuálního obtěžování proti Tenochu Huertovi (Namor) bude zajímavé sledovat, jestli se kterýkoli z nich vrátí.

 

No a Disney potažmo Lucasfilm nezapomíná ani na filmové Star Wars. Ačkoliv stále nevíme, jak se budou jmenovat, o čem budou vyprávět, a který režisér do kin pošle první nebo druhý snímek, známe alespoň předběžná data premiér. Jeden nepojmenovaný Star Wars film tak zakotvil na květnu 2026, zatímco ten druhý na prosinci 2026. Ano, dva Star Wars filmy v jednom roce. Ne, tohle nejspíš taky nebude definitivní.

Reklama

Související novinky

Druhý Gladiátor byl extrémně drahý

Druhý Gladiátor byl extrémně drahý

26.02.2024

Loňské stávky se nějak podepsaly snad na každém natáčení. A čím větší produkce, tím více studia pravděpodobně krvácela, když se práce na filmu zastavily. Své o tom ví Ridley Scott, který loni na… (více)

Obsazení Fantastické čtyřky potvrzeno

Obsazení Fantastické čtyřky potvrzeno

15.02.2024

Velké tajemství to nebylo, ale oficiálně potvrzeno taky ne. To se změnilo včerejším Valentýnem, kdy Marvel oznámil definitivní obsazení své Fantastické čtyřky. Reeda Richardse, nejgeniálnějšího vědce… (více)

Cameron má plány i pro šestý a sedmý díl Avatara

Cameron má plány i pro šestý a sedmý díl Avatara

07.02.2024

Nedají si říct a nedají. Jamese Camerona můžeme označit za nejúspěšnějšího filmového režiséra všech dob, minimálně co se týče tržeb. V pětici nejvýdělečnějších snímků historie má totiž hned trojici… (více)

Steven Yeun nebude v Thunderbolts

Steven Yeun nebude v Thunderbolts

03.01.2024

Pouť jihokorejského herce po marveláckých cestách skončila ještě před svým ambiciózně naplánovaným začátkem. Oficiálního potvrzení toho, že se Steven Yeun (Živí mrtví, Neporazitelný) objeví v… (více)

Jonathan Majors je vinen a končí v Marvelu

Jonathan Majors je vinen a končí v Marvelu

18.12.2023

Marvelu se vrší jeden problém za druhým. Poté, co Marvels skončili fiaskem, se stále trošku doufalo v to, že nejúspěšnější sága v historii bude nakopnuta nejen Fantastickou čtyřkou s lákavým… (více)

Bude Barbie pokračovat?

Bude Barbie pokračovat?

26.11.2023

Barbie je nejúspěšnějším filmem roku. S výdělky přesahujícími jednu miliardu a 440 milionů jde jasně o nejvýdělečnější snímek letoška, což je fascinující i s přihlédnutím k tomu, že jde o originální… (více)

Studio Disney oznámilo várku odsunů premiér

Studio Disney oznámilo várku odsunů premiér

10.11.2023

Obě letošní hollywoodské stávky už sice skončily, ale škoda byla nenávratně napáchána a studia začínají kalkulovat, jak přeskládat premiéry svých snímků, u nichž se nestihlo dokončit natáčení, nebo… (více)

Marvel je v problémech

Marvel je v problémech

02.11.2023

Marvel Studios pod hlavičkou Disney ještě před pár lety byly doslova Midasovou rukou a čeho se dotkly, to přineslo obří divácký úspěch a vyšší stovky milionů dolarů na tržbách z kin. To ovšem už… (více)

Ridley Scott pochválil nového Vetřelce

Ridley Scott pochválil nového Vetřelce

18.10.2023

Režijní legenda Ridley Scott (Gladiátor, Černý jestřáb sestřelen) má v těchto dnech plné ruce práce s propagací a taky finálními úpravami Napoleona předtím, než jeho velkolepý válečný film s… (více)

Dočkáme se třetí Duny?

Dočkáme se třetí Duny?

29.08.2023

Jedna by byla málo, dvě jsou fajn, ale co takhle tři? Ačkoliv vizionářský režisér Denis Villeneuve (Sicario, Blade Runner 2049) původně zamýšlel zadaptovat velkolepou sci-fi Duna spisovatele Franka… (více)

Reklama

Reklama

Nejčtenější novinky

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers

02.02.2024

Přichází smutné zprávy ze zámoří. Ve věku šestasedmdesáti let zemřel ve čtvrtek 1. února v kalifornském Los Angeles americký herec Carl Weathers, známý především svou rolí boxera Apolla Creeda z… (více)

Nejnovější novinky

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci

29.02.2024

Druhá série ještě ani nemá oznámené datum premiéry, ale už teď víme, že se začalo pracovat rovnou na třetí řadě, v níž se vrátíme do Středozemě. Seriál Pán prstenů: Prsteny moci se pyšní obrovskými… (více)

Al Pacino a Jessica Chastain v adaptaci Shakespeara

Al Pacino a Jessica Chastain v adaptaci Shakespeara

28.02.2024

Al Pacino (Irčan, Klan Gucci) byl před lety tím šťastným aspektem, který pomohl dnes oscarové herečce Jessice Chastain (Interstellar, Očima Tammy Faye) dostat se do Hollywoodu. Tehdy třicetiletá… (více)

Co si nenechat ujít na festivalu Pragueshorts?

Co si nenechat ujít na festivalu Pragueshorts?

27.02.2024 Reklama

Ve středu 28. 2. vypukne 18. ročník Mezinárodního festivalu krátkých filmů Pragueshorts Film Festival, organizovaného každoročně pod hlavičkou MFF Karlovy Vary. Na ty nejlepší krátké filmy z Česka i… (více)

Reklama

Reklama