Reklama

Reklama

zpět na všechny novinky
Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě

17.09.2023 Autor dO_od

Skvělý Oppenheimer režiséra Christophera Nolana (Počátek, Temný rytíř) už má opravdu blizoučko k tomu pokořit bájnou metu jedné miliardy dolarů. Chybí mu k tomu v současnosti už méně než 90 milionů, snímek totiž tento víkend překonal hranici 912 milionů z celého světa a stal se tak zároveň nejvýdělečnější biografií všech dob – předchozím držitelem tohoto rekordu byla Bohemian Rhapsody s 910 miliony dolarů.

 

Jestli to Nolan a spol. zvládnou dotlačit až na 1 miliardu, toť otázka. Ačkoliv totiž snímek stále pečlivě přidává jeden milion za druhým, konkurence v kinech je momentálně opravdu vysoká a v následujících týdnech to bude jenom horší. IMAX kina navíc dávno opanovaly konkurenční tituly a pakliže se studio Universal nevynasnaží a nevrhne do toho nějaké marketingové úsilí, mohl by se taky Oppenheimer zastavit těsně před tou snovou miliardou.

 

Na druhou stranu už jen samotný fakt, že je film o strůjci atomové bomby – tedy originální námět v podobě tříhodinového v zásadě politického dramatu – takto blízko jedné miliardě z kin, je malý zázrak a jenom další ukázka toho, jak hladoví můžou být diváci po seriózních filmech. Jistě, na úspěchu filmu se ze začátku ohromně podepsalo ono dvojkombo s Barbie, to však nijak neubírá na faktu, že má režijní šikula Christopher Nolan na kontě další nevídaný hit, u něhož podobné tržby před premiérou nečekal absolutně nikdo.

 

V souvislosti s tržbami pak můžeme letmo zmínit ještě nepřesvědčivý start další detektivky s Herculem Poirotem Přízraky v Benátkách. V Americe si Kenneth Branagh ve svém třetím a zase trochu jiném pokusu adaptovat román Agathy Christie došel pro 14,5 milionů dolarů, což je o kousíček horší debut než měla hororová Sestra II (14,7 milionů), což je zároveň jen o trochu lepší výsledek, než zaznamenala Smrt na Nilu na jaře loňského roku (12,8 milionů,) kdy se však kina stále vzpamatovávaly z covidu. Čísla ze zbytku světa zatím nejsou známa, tvůrcům se ale naštěstí podařilo udržet nižší rozpočet (cca 60 milionů), vyložený průšvih by se tak konat neměl.

Související novinky

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

28.09.2023

Stávka scenáristů oficiálně skončila, v následujících dnech a týdnech se musí ještě vyřešit stávka herců, pomalu ale jistě to už vypadá, že se Hollywood ještě před koncem roku vrátí naplno do práce.… (více)

Scorsese opět varuje před současnými trendy

Scorsese opět varuje před současnými trendy

26.09.2023

Legendární režisér Martin Scorsese (Casino, Vlk z Wall Street) má za sebou další obsáhlý profil, tentokrát od GQ, v němž opět padla hromada zajímavých a podnětných myšlenek, jeho celé znění si tak… (více)

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

Sezóna dlouhých stopáží rozhodně nekončí a už brzy nás po tříhodinovém kolosu jménem Oppenheimer čekají další obsáhlá dramata – Scorseseho Zabijáci rozkvetlého měsíce (206 minut) a Scottův Napoleon … (více)

Komiksový Blue Beetle má tragický start

Komiksový Blue Beetle má tragický start

20.08.2023

Warneři se sice můžou do konce rukou plácat po zádech za to, jak moc se jim vyplatila sázka na Barbie v režii Grety Gerwig s Margot Robbie v hlavní roli, jenže bokem růžového megahitu se studiu v… (více)

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

18.08.2023

Snad to ani není třeba psát, ale pokud jste ještě v kině náhodou nebyli na nejnovějším snímku Christophera Nolana (Počátek) Oppenheimer, rozhodně vyrazte. Včera bylo pozdě. Film, který nadchnul… (více)

Hasbro zakládá filmovou a televizní divizi

Hasbro zakládá filmovou a televizní divizi

17.08.2023

Hračkářský konglomerát Hasbro spustil novou filmovou a televizní divizi, skrze kterou nyní hodlá ve velkém produkovat vlastní projekty na základě svých značek. Nová produkční společnost vznikla… (více)

Barbie má miliardu

Barbie má miliardu

07.08.2023

Ačkoliv Margot Robbie studiu Warner Bros., když pro projekt sháněla financování, slíbila, že Barbie může vydělat miliardu, sama tomu příliš nevěřila. Měla ale pravdu. Komedie na motivy ikonické… (více)

Barbenheimer urazil Japonce

Barbenheimer urazil Japonce

02.08.2023

Ačkoliv by se mohlo zdát, že snímek Oppenheimer to kvůli zjevným důvodům bude mít v Japonsku co se distribuce týče složitější, opak je pravdou. Japonsko se coby vyspělá země s vyspělou společností v… (více)

Druhá Duna bude kralovat IMAXu

Druhá Duna bude kralovat IMAXu

30.07.2023

Sedmá Mission: Impossible měla IMAX kina jen něco málo přes týden, než ji odtamtud vystrnadil Christopher Nolan a jeho Oppenheimer. Atomový opus populárního režiséra si nyní tento formát udrží… (více)

Mattel chystá hromadu projektů

Mattel chystá hromadu projektů

27.07.2023

Vzhledem k fenomenálnímu úspěchu Barbie v kinech asi nikoho nepřekvapí, nebo by alespoň v dnešní době nemělo, že už si mateřská společnost Mattel vysnila celou řadu dalších filmů. Ano, jen pár dní… (více)

Reklama

Nejčtenější novinky

Costner a drama kolem Yellowstoneu vysvětleno

Costner a drama kolem Yellowstoneu vysvětleno

20.09.2023

Ještě začátkem roku platil Yellowstone za jeden z nejsledovanějších a díky péči scenáristy Taylora Sheridana (Sicario, Wind River) taky nejstabilnějších seriálů v Americe. Jenže s tím, jak… (více)

Keanu Reeves si přál ve Wickovi definitivní smrt

Keanu Reeves si přál ve Wickovi definitivní smrt

19.09.2023

Jak poznáte, že už má herec nějaké role plné zuby? Tak třeba tak, že při natáčení na kolenou prosí režiséra, aby ho zabil. Tedy alespoň ve filmu. Přesně to byl údajně případ Keanu Reevese (Matrix,… (více)

Nejnovější novinky

Chystá se adaptace románu Alchymista

Chystá se adaptace románu Alchymista

dnes

Několikrát oznámená a zrušená adaptace slavného románu Alchymista spisovatele Paula Coelha se opět probouzí k životu. Tentokrát totiž práva získala společnost Legendary Entertainment, která oznámila,… (více)

Desátý ročník Be2Can začíná zítra!

Desátý ročník Be2Can začíná zítra!

včera Reklama

Be2Can, přehlídka výrazných filmů ze tří největších filmových festivalů v Berlíně, Benátkách a Cannes, oslaví jubilejní desátý ročník. Odehraje se mezi 4. a 11. říjnem a do programu ji zařadí 28… (více)

Čína ovládla globální příjmy kin

Čína ovládla globální příjmy kin

02.10.2023

Už dávno nikoho nepřekvapí, že čínský filmový trh je obrovský. Stále se nicméně neděje často, aby filmy z druhé nejlidnatější země na světě, které zároveň takřka nikdo za jejími hranicemi neviděl,… (více)

Reklama

Reklama