Reklama

Reklama

zpět na všechny novinky
XI. ročník MittelCinemaFest

XI. ročník MittelCinemaFest

01.12.2023 Reklama

V Praze se opět zvedá opona MittelCinemaFestu, středoevropského festivalu současné italské kinematografie, který se v České republice koná již pojedenácté a jehož projekce probíhají od 30. listopadu do 6. prosince ve velkém sále kina Lucerna, jednom ze symbolických míst české metropole.

Na programu je devět filmů, mezi nimiž jsou zajímavé prvotiny uvedené na festivalu v Benátkách letos v září a také snímky nedávno uvedené do italských kin, které se setkali se značným diváckým ohlasem. Stejně jako v minulých ročnících festivalu bude část věnována některým velkým mistrům italského umění, jako jsou Borromini, Bernini a Caravaggio. „Doufám, že i letos bude MittelCinemaFest nadále růst a potěší diváky tím nejlepším, co italská kinematografie nabízí“, říká velvyslanec Mauro Marsili. Ve stejném duchu se vyjádřil také ředitel Italského kulturního institutu v Praze Vito De Bellis, podle něhož „italská kinematografie vždy nabízí velké emoce. Letos uváděné filmy se navíc mohou pochlubit výjimečným hereckým obsazením, což dokládá obrovskou hodnotu herců, kteří jsou místnímu publiku někdy již dobře známí: od Toniho Servilla přes Valeria Mastandreu až po Albu Rohrwacher a Valerii Bruni Tedeschi, stejně jako Paolu Cortellesi a další“.

Festival byl zahájen ve čtvrtek 30. listopadu v 18:30 snímkem Nekonečná neděle za účasti režiséra Alaina Parroniho. 1. prosince je na programu v 18:30 film Pietra Castellitta Enea a ve 20:45 film Paoly Cortellesi Je tu ještě zítřek. V sobotu 2. prosince následují Caravaggiův stín režiséra Michele Placida v 18:30 a Říkala jsem ti to Ginevry Elkann ve 20:45. V neděli 3. prosince pokračujeme v 18:30 snímkem Borromini a Bernini - výzva k dokonalosti režiséra Giovanniho Troila, zatímco 4. prosince v 18:30 bude promítán film Mimì - vládce temnot od Branda De Sicy. V úterý 5. prosince v 18.30 je na programu film Simone Massiho Nikde a přehlídku uzavře 6. prosince v 18.30 snímek Paola Genoveseho První den mého života. Všechny filmy budou promítány v původním znění s českými a anglickými titulky.

Bližší informace na mittelcinemafest.cz.

Reklama

Související novinky

Kdo bude letos soutěžit o Zlatou palmu v Cannes?

Kdo bude letos soutěžit o Zlatou palmu v Cannes?

17.04.2022

Přesně za jeden měsíc, tedy v úterý 17. května odstartuje 75. ročník prestižního mezinárodního filmového festivalu v Cannes. Obří filmový svátek konající se na francouzské riviéře letos oslaví tři… (více)

8. ročník MittelCinemaFest bude online

8. ročník MittelCinemaFest bude online

23.11.2020

Začíná VIII. ročník Středoevropského festivalu italského filmu MittelCinemaFest, který je na programu od 26. listopadu do 3. prosince na platformách MYmovies.it a LIVE moje kino v bezplatné online… (více)

Sorrentino půjde po Oscarech

Sorrentino půjde po Oscarech

10.06.2018

Novinka Paola Sorrentina (Velká nádhera, Mládí) Loro bude na festivalu v Torontu promítána jako jeden samostatný 145minutový film. Snímek o nechvalně proslulém italském premiérovi Silvio Berlusconim,… (více)

Odstartovala zimní přehlídka BEST FILM FEST

Odstartovala zimní přehlídka BEST FILM FEST

16.12.2017

Volné seskupení čtyř artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádá od 14. do 20. prosince tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů druhé… (více)

Kino Lucerna zve ke snění s italským filmem

Kino Lucerna zve ke snění s italským filmem

29.11.2017

To nejlepší z italské kinematografie nabídne na začátku prosince putovní přehlídka XV. ročníku Středoevropského festivalu italského filmu MittelCinemaFest 2017. Česká republika se již popáté… (více)

Pět dní italského filmu v kině Lucerna

Pět dní italského filmu v kině Lucerna

11.12.2013

Od 11. do 15. prosince 2013 v kině Lucerna proběhne Středoevropský festival italského filmu MittelCinemaFest. Do svého 11. ročníku v letošním roce vstupuje jednou významnou novinkou: mezi místa… (více)

Hřebejk v Hlavní soutěži 48. MFF Karlovy Vary

Hřebejk v Hlavní soutěži 48. MFF Karlovy Vary

12.06.2013

Do hlavní festivalové sekce čítající sedm světových a sedm mezinárodních premiér se s novými snímky vrací šest režisérů, z nichž dva si v nedávné minulosti z Karlových Varů odnesli Křišťálové glóby… (více)

Reklama

Reklama

Nejčtenější novinky

Kaskadér propadl, přesto má napsané pokračování

Kaskadér propadl, přesto má napsané pokračování

06.05.2024

Kinaři teď nemají zrovna nejlepší časy. Blíží se totiž letní sezóna, která tradičně bývá nařachaná těmi největšími blockbustery a do pokladniček kin často nasype cenné zlatky. Jenže se zdá, že ta… (více)

Nejnovější novinky

Třetí Na nože dostalo název a nabírá obsazení

Třetí Na nože dostalo název a nabírá obsazení

včera

Detektiv s výrazným jižanským přízvukem, Benoit Blanc, se vrací řešit nový podivuhodný případ... svůj zatím nejnebezpečnější. Jak už bylo dříve avizováno, z chválené detektivky Na nože režiséra Riana… (více)

Festival Naruby pro fanoušky béčkových filmů

Festival Naruby pro fanoušky béčkových filmů

27.05.2024 Reklama

Druhý ročník filmového festivalu Naruby se bude konat 12. - 15.6. v areálu bývalého kláštera Gabriel Loci. Můžete se těšit na 5 tematických sálů, které skvělé dokreslí atmosféru béčkového, spíše… (více)

Zlatá palma festivalu v Cannes zná svého vítěze

Zlatá palma festivalu v Cannes zná svého vítěze

25.05.2024

Večer v sobotu 25. května proběhl ceremoniál slavnostního zakončení 77. ročníku prestižního mezinárodního Filmového festivalu v Cannes. Na prosluněné francouzské riviéře tak skončil dvanáctidenní… (více)

Reklama

Reklama