Reklama

Reklama

zpět na všechny novinky
Hororové spin-off filmy na obzoru

Hororové spin-off filmy na obzoru

06.02.2024 Autor Goldbeater

Krvelační démoni divákům nehodlají dát pokoj. Po komerčním úspěchu loňského snímku Smrtelné zlo: Probuzení to vypadá, že hororová série Evil Dead po letech chytila nový dech. Film Leeho Cronina s rozpočtem odhadovaným mezi 12 a 19 miliony dolarů vydělal v kinech na světových tržbách rovnou 147 milionů a už během jeho uvedení do distribuce se nechali výkonní producenti Sam Raimi a Bruce Campbell slyšet, že by rádi v budoucnu na sérii navázali dalšími různě pojatými snímky. A to se nyní potvrzuje, produkční společnost Ghost House Pictures vedená Raimim a producentem Robem Tapertem totiž připravuje další hororový příběh z této démonické série.

 

Známé je už i jméno režiséra, který by se nového projektu měl chopit. Je jím nadějný francouzský tvůrce Sébastien Vaniček, jehož arachnofobický horor Vermines (Havěť) byl hitem mezi diváky několika loňských žánrových festivalů a získal mimo jiné dvě nominace na francouzské národní filmové ceny César. Detaily o zápletce chystaného, zatím nepojmenovaného filmu jsou v tuto chvíli drženy pod pokličkou, nicméně prakticky jisté je, že nepůjde o přímé pokračování žádného z předchozích dílů, nýbrž o samostatný spin-off s novými postavami. A vzhledem k výše zmíněným tržbám Smrtelného zla: Probuzení se ho pravděpodobně tentokrát dočkáme mnohem dříve než po deseti letech, což byl časový rozestup mezi posledními dvěma filmy.

 

Série Evil Dead ale není jediná hororová franšíza, která se v budoucnu s velkou pravděpodobností dočká navázání. Podle několika nedávných zákulisních drbů by měl být v přípravách také nový film ze světa Texaského masakru motorovou pilou. Po dva roky starém posledním pokusu o návrat k legendární hororové látce, který předloni v únoru putoval přímo na streamovací službu Netflix, by nyní údajně měl vzniknout film pod názvem Texas Chainsaw Legacy. Děsivý zabiják Leatherface ozbrojený titulní motorovou pilou by v něm tentokrát měl potrápit obyvatele zdánlivě poklidného a bezpečného texaského předměstí pod názvem Oasis Oaks.

 

Konkrétní informace o chystané produkci přitom v tuto chvíli nepochází z oficiálních zdrojů, ale pouze od filmových insiderů, takže nad finální podobou tohoto projektu stále spíše visí velký otazník, nicméně jak známe filmová studia, hororové značky se zvučným názvem téměř nikdy nenechávají dlouho spát, takže minimálně nějaké navázání na sérii Texaský masakr motorovou pilou v budoucnu určitě dorazí tak jako tak. Zvlášť když poslední film byl i přes bídné kritiky ve svém prvním a druhém týdnu po uvedení na Netflixu druhým a třetím globálně nejsledovanějším pořadem této streamovací služby. Zda údajně chystaný film může být přímým, či aspoň částečným pokračováním dva roky starého snímku se budeme muset nechat překvapit, nicméně jeho režisér David Blue Garcia se v roce 2022 nechal slyšet, že pro případné navázání má v hlavě pár zajímavých nápadů. Není to tedy vůbec vyloučeno.

Reklama

Související novinky

Další Smrtelné zlo je na cestě

Další Smrtelné zlo je na cestě

27.04.2024

Legendární hororová série Evil Dead se po letech rozjíždí do vysokých otáček. Poté, co loňský počin Smrtelné zlo: Probuzení od Leeho Cronina zaznamenal v kinech velký divácký zájem a na světových… (více)

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

03.03.2024

Před dvěma lety se i měsíce po premiéře kina stále bortila pod nápory nadšených fanoušků, kteří dotlačili tři pavoučí hrdiny k obřím tržbám ve filmu Spider-Man: Bez domova. Právě tento film ukázal,… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Rok 2023 se uchýlil ke svému konci a přišel tedy čas, abychom vám stejně jako v předešlých letech opět představili výroční topky tří filmů a případně taky tří seriálů podle některých z… (více)

Čeká nás várka hororových pokračování

Čeká nás várka hororových pokračování

02.11.2023

Jak nám letos ukázalo třeba australské Mluv se mnou, americké Smrtelné zlo: Probuzení nebo v současnosti v kinech i na streamu čerstvě úřadující snímek Pět nocí u Freddyho, hororovým filmům s nízkým… (více)

56. MFF fantastických filmů v Sitgesu

56. MFF fantastických filmů v Sitgesu

14.10.2023

V posledních deseti dnech probíhal ve slunném katalánském Sitgesu 56. ročník Mezinárodního festivalu fantastických filmů. Kulturní svátek zahrnující zástupce zejména žánru hororu, thrilleru, fantasy… (více)

Super Mario zdolal 1 miliardu

Super Mario zdolal 1 miliardu

01.05.2023

Snímek Super Mario Bros. ve filmu od společností Nintendo a Illumination oficiálně po 26 dnech od premiéry překonal hranici 1 miliardy dolarů. Dohromady to je 490 milionů ze Severní Ameriky a 532 ze… (více)

Spartakus se vrací na obrazovky

Spartakus se vrací na obrazovky

10.02.2023

Stanice Starz se údajně dohodla s tvůrcem seriálu Spartakus Stevenem S. DeKnightem (Daredevil, Pacific Rim: Povstání) na vzniku nového pokračování historické řežby z roku 2010. Původního Spartaka… (více)

Doctor Strange a kasovní šílenství

Doctor Strange a kasovní šílenství

08.05.2022

Očekávané pokračování Doctora Strange se dočkalo jen opatrně pozitivních recenzí, dalších poznámek o šablonovitosti marvelovek překryté vizuálními efekty a úvah na téma vývoje superhrdinských… (více)

Vrátí se Sam Raimi k dalšímu superhrdinovi?

Vrátí se Sam Raimi k dalšímu superhrdinovi?

07.05.2022

Režisér Sam Raimi (Lesní duch, Spider-Man) poslal čerstvě do kin novou marvelovku Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství, která má nakročeno k tomu stát se dalším velkým hitem pro studio. Úspěch je… (více)

Krásné Vánoce a PF 2022!

Krásné Vánoce a PF 2022!

24.12.2021

Přestože bylo letos velkých filmů obecně méně, protože kina začali otvírat až na konci května a Tomu Cruisovi se ještě nechtělo riskovat s Mission: Impossible 7 a Top Gunem, dočkali jsme se několika… (více)

Přetáčky Doctora Strange zahrnují nová camea

Přetáčky Doctora Strange zahrnují nová camea

21.12.2021

Úspěch Spider-Man: Bez domova a seznámení diváků s konceptem multiverz podle nových zpráv vedlo studio Marvel k rozhodnutí přidat do chystaného pokračování Doctora Strange pár nových cameo scén.… (více)

Reklama

Reklama

Nejčtenější novinky

Kaskadér propadl, přesto má napsané pokračování

Kaskadér propadl, přesto má napsané pokračování

06.05.2024

Kinaři teď nemají zrovna nejlepší časy. Blíží se totiž letní sezóna, která tradičně bývá nařachaná těmi největšími blockbustery a do pokladniček kin často nasype cenné zlatky. Jenže se zdá, že ta… (více)

Nejnovější novinky

Filmoví velikáni v Cannes budí rozpaky

Filmoví velikáni v Cannes budí rozpaky

21.05.2024

Vyjma hokejových komentátorů jsou v těchto dnech nejzaměstnanějšími pracovníky v celé Evropě nejspíš ti šťastlivci, kteří v Cannes drží stopky a měří, jak dlouho po skončení filmu trvají které ovace… (více)

Svět knihy Praha přivítá hosty ze 40 zemí

Svět knihy Praha přivítá hosty ze 40 zemí

20.05.2024 Reklama

Mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy Praha 2024 nechá prostřednictvím 801 účinkujících nahlédnout do současné literatury 40 zemí a regionů, čímž o třetinu překonává předchozí… (více)

Cillian Murphy se vrací k zombíkům

Cillian Murphy se vrací k zombíkům

18.05.2024

Kolem málokterého projektu je v posledních měsících takové haló jako okolo další Boyleovy apokalyptické vize. O pokračování filmů 28 dní poté a 28 týdnů poté, v nichž Británii zachvátil virus, který… (více)

Reklama

Reklama