Reklama

Reklama

zpět na všechny novinky
Cameron má plány i pro šestý a sedmý díl Avatara

Cameron má plány i pro šestý a sedmý díl Avatara

07.02.2024 Autor Jokolo

Nedají si říct a nedají. Jamese Camerona můžeme označit za nejúspěšnějšího filmového režiséra všech dob, minimálně co se týče tržeb. V pětici nejvýdělečnějších snímků historie má totiž hned trojici svých filmů, a to Titanik, Avatar: The Way of Water a prvního Avatara. Megaloman s pevnou vizí tak evidentně nijak neslevuje ze svých cílů, když obrovskou sci-fi sérii oznámil jako pentalogii. V té se momentálně pracuje na postprodukci pro třetí díl, kde údajně stále ještě probíhají dotáčky obřích rozměrů. Víme také to, že se zároveň natáčí i scény pro oznámený čtvrtý a pátý díl. 

 

Jenže Železnému Jimovi je to pořád málo. V nedávném rozhovoru pro deník People totiž prozradil, že je kompletně hotový scénář pro pátý díl. Ten by však neměl být závěrem ságy, jak jsme všichni původně mysleli. Cameron má totiž nápady i pro šestý a sedmý díl Avatara, které by rád zpracoval do dalších scénářů. Tam už ale plánuje předat režijní žezlo někomu dalšímu a odejít do zaslouženého důchodu. A není divu, v době plánované premiéry pátého filmu mu totiž bude už 77 let. Ale víme, jak to mají ve svých letech Martin Scorsese, Ridley Scott a jim podobní. Ti se ale věnují různým projektům, zatímco Cameron je už téměř dvě dekády na Pandoře. A plánuje tam zůstávat, protože to prý miluje. Opět musel odpovídat na všetečné dotazy, jestli ho nelákají jiné světy či projekty, Cameron je ale prý vděčný za příležitost dělat něco, do čeho se zamiloval, a na čem může pracovat se skvělými lidmi, přičemž to přirovnal k tvůrčí práci George Lucase u ságy Star Wars.

 

Co se týče informací o nadcházejících dílech, ve třetím snímku, jehož premiéra je plánována na prosinec příštího roku, se máme dočkat představení nového národa Pandory, tzv. Lid popela, který má vést postava s tváří Oony Chaplin (Hra o trůny). Vrátí se samozřejmě i všichni přeživší z druhého dílu. Mezi třetím a čtvrtým dílem pak má v ději nastat šestiletý časový skok, což prý komplikuje produkci, neboť nadcházející epizody mají hodně stavět na dětských hercích, kteří během natáčení nejspíš nestihnou takto zestárnout. V pátém kousku se pak údajně vypravíme na Zemi zpustošenou zběsilou těžbou nerostných surovin. Tak uvidíme, jak se s tím Cameron jako mág přes vizuální efekty popasuje. A jestli z Avatara opravdu bude ještě větší sága, než se plánovalo. 

Reklama

Související novinky

George Lucas dostane čestné ocenění v Cannes

George Lucas dostane čestné ocenění v Cannes

10.04.2024

Legendární americký režisér, scenárista a producent George Lucas letos bude jedním z recipientů čestné Zlaté palmy Filmového festivalu v Cannes. Stane se tak 25. května během zakončovacího… (více)

Druhý Gladiátor byl extrémně drahý

Druhý Gladiátor byl extrémně drahý

26.02.2024

Loňské stávky se nějak podepsaly snad na každém natáčení. A čím větší produkce, tím více studia pravděpodobně krvácela, když se práce na filmu zastavily. Své o tom ví Ridley Scott, který loni na… (více)

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

23.01.2024

V úterý 23. ledna 2024 byl v Samuel Goldwyn Theater v Beverly Hills z úst herců Jacka Quaida a Zazie Beetz oznámen kompletní výčet nominací pro nadcházející 96. ročník předávání cen americké Akademie… (více)

DiCaprio bude spolupracovat s dalším velikánem

DiCaprio bude spolupracovat s dalším velikánem

18.01.2024

Warneři si nejspíš připíšou další hit, alespoň po kvalitativní stránce. Do nového filmu se jim totiž podařilo zlákat samotného Leonarda DiCapria. Co je ale přednější - od Scorseseho přechází DiCaprio… (více)

Nejlepší filmy roku dle spolků amerických kritiků

Nejlepší filmy roku dle spolků amerických kritiků

27.12.2023

Prosinec každoročně bývá obdobím, kdy ve Spojených státech většina různých spolků a asociací filmových kritiků vydává své žebříčky a ocenění pro nejlepší filmové počiny a tvůrčí výkony uplynulého… (více)

Krásné svátky a PF 2024

Krásné svátky a PF 2024

24.12.2023

Nebýt přesunu druhé Duny na jaro 2024, byl by uplynulý filmový rok výjimečný. I přesto ale byl skvělý, plný filmových překvapení. Tím největším byl “selfmade fenomén” sociálních sítí Barbenheimer,… (více)

Ridley Scott bude režírovat bombastickou povídku

Ridley Scott bude režírovat bombastickou povídku

15.12.2023

Zatímco jiní v jeho věku řeší nejšetrnější pleny, Ridley Scott si ke svým sedmaosmdesátým narozeninám nadělí další režijní počin. Tahle legenda se totiž rozhodla, že nepoleví v každoročním nadělování… (více)

Byly vyhlášeny nominace pro 81. Zlaté glóby

Byly vyhlášeny nominace pro 81. Zlaté glóby

11.12.2023

V pondělí 11. prosince byly vyhlášeny nominace pro nadcházející 81. ročník slavnostního předávání Zlatých glóbů, které dosud každoročně pořádala Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu (Hollywood… (více)

Spectacular Music of Hollywood

Spectacular Music of Hollywood

07.12.2023

Zahajovací koncert třetího ročníku Composers Summit Prague představí světové skladatele filmové hudby na jednom pódiu, kde osobně oddirigují svá nejznámější díla. Mezi významné osobnosti patří… (více)

Jak to vypadá s pokračováním Spinal Tap?

Jak to vypadá s pokračováním Spinal Tap?

30.11.2023

O pokračování kultovní americké komedie Hraje skupina Spinal Tap z roku 1984 se mluví už nějaký ten pátek. Potvrzení, že bychom se ho měly přeci jen dočkat, přišlo přibližně před rokem a půl a… (více)

Reklama

Reklama

Nejčtenější novinky

James Bond se vrací do Čech

James Bond se vrací do Čech

01.04.2024

Barbara Broccoli a Michael G. Wilson, kteří jsou zodpovědni za směřování bondovské značky, se v minulosti nechali slyšet, že netouží po příliš mladém herci, který by se chopil role agenta s povolením… (více)

Tržby druhé Duny zcela předčily první díl

Tržby druhé Duny zcela předčily první díl

17.03.2024

Epickému science fiction v režii Denise Villeneuvea se po osmnácti dnech v kinech velmi slušně daří. V neděli 17. března dosáhl snímek Duna: Část druhá celosvětových tržeb téměř 495 milionů dolarů (z… (více)

Nejnovější novinky

Paramount oznámil řadu nových projektů

Paramount oznámil řadu nových projektů

včera

Pokud přítomnost na letošní konferenci CinemaCon v Las Vegas pojalo nějaké hollywoodské studio ve velkém a hodlalo se co nejvíc předvést před kinaři z celého světa, byla to nejspíš společnost… (více)

Zemřel O. J. Simpson

Zemřel O. J. Simpson

11.04.2024

Ve věku šestasedmdesáti let zemřel ve středu 10. dubna v nevadském Las Vegas bývalý profesionální hráč amerického fotbalu, úspěšný herec a později jedna z nejkontroverznějších osob americké kultury a… (více)

Reklama

Reklama