foto

František Kaberle

  • nar. 8.11.1973 (45 let)
    Kladno, Československo
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Bývalý český hokejový obránce František Kaberle se narodil 8. listopadu 1973 v Kladně.

Začínal s hokejem v rodném Kladně, kde se také poprvé v sedmnácti letech dostal do A-týmu mužů. Zde odehrál čtyři sezóny a odešel za nabídkou, která přišla ze Švédska. Roku 1995 si poprvé oblékl národní dres a odjel na mistrovství světa. Od té doby nechyběl na žádném mistrovství až do roku 2001. V roce 1999 přišel draft Los Angeles Kings. Z Los Angeles postupem času byl vyměněn do Atlanty Thrashers, kde se dvě sezóny po sobě stal nejproduktivnějším obráncem týmu.

Po mistrovství světa v roce 2005, odkud si přivezl opět, již pátou, zlatou medaili, přestoupil do Carolina Hurricanes, kde se celému týmu podařilo vybojovat Stanley Cup. Zde měl velký podíl ve finálovém zápase svojí vítěznou brankou do sítě Edmontonu Oilers v sedmém zápasu série. Roku 2006 byl poprvé vybrán do reprezentačního kádru, který se zúčastnil olympijských her v Turíně. Po sezóně v roce 2010 ukončil kariéru. Za svou kariéru vyhrál mnoho medailí a ocenění, je též pětinásobným mistrem světa a vítěz Stanleyova poháru.

Jeho otec František Kaberle, je bývalým hokejistou. Hokejistou je i jeho mladší bratr Tomáš Kaberle. František Kaberle má manželku Kateřinu a dcery Francescu a Vanessu.

Jiří "BloodMax" Neubauer

Herecká filmografie

TV seriály

2006 Poslední sezona (TV seriál)

Dokumentární

2006 Turínský svátek s pohádkovou tečkou (TV film)
2005 Návrat mistrů
Sport 2005 (TV film) - a.z.
2001 Mistři okamžiku (TV film)
Zlatý hattrick
1997 Nejcennější bronz (TV film)
1996 Cesta za titulem: MS Vídeň 1996 (TV film)

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace