foto

Justin Hurwitz

  • nar. 22.1.1985 (33 let)
    Los Angeles, California, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Justin Gabriel Hurwitz pochází z Kalifornie, kde se narodil do židovské rodiny matce Gail, bývalé baletce a zdravotní sestře, a otci Kenovi, který je spisovatelem. Předky má z Ruska, Polska, Sýrie i Libanonu.

Klíčové pro Justinovu kariéru bylo studium na Harvardu, ne kvůli diplomu, ale protože jeho spolubydlícím byl Damien Chazelle. S ním spolupracoval dosud na všech jeho filmech. Prvním byl ještě během studia jazzový muzikál Guy and Madeline on a Park Bench, který jim zajistil finance na další spolupráci. Druhý film Whiplash opět stavil hodně na hudbě a Justin Chazellea znovu nezklamal.

Mezitím si vyzkoušel práci scenáristy na seriálech, například v úvodní epizodě 23. série Simpsonovi. Ale v roce 2016 opět složil hudbu k Chazelleově filmu. Muzikál La La Land znamenal megaúspěch u diváků i kritiky a vynesl Justinovi dva Oscary, za nejlepší hudbu a píseň.

filmovyfan

Skladatelská filmografie

Scenáristická filmografie

Filmy

2013 Gabriels, The (TV film)

TV seriály

2011 Simpsonovi (TV seriál)
Dravec a fešák (S23E01)
2010 Perfektní pár (TV seriál)
2009 Liga snů (TV seriál)

Fanoušci tvůrce

<< 1-20 >>
všichni fanoušci
(111)
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace