Reklama

Reklama

Nick Adams

Nick Adams

nar. 10.07.1931
Nanticoke, Pennsylvania, USA

zem. 07.02.1968 (36 let)
Beverly Hills, Los Angeles, California, USA

Biografie (1)

Tahle zajímavá postava vedlejších rolí padesátých a šedesátých let byla pojmenována jako Nicholas Aloysius Adamschock, což není pro hereckou kariéru zrovna nejvhodnější jméno, a tak se z Nicholase Adamschocka "nepatrnou" abreviací naráz stal ryze americky znějící Nick Adams, jenž je americkým pamětníkům známý nejspíše jako Johnny Yuma ze seriálu "THE REBEL" (1959), avšak vytvořil i slušnou řádku rozmanitých vedlejších rolí. Promoval na prestižní St. Peter's… (více)

Zajímavosti (3)

Starý Burgunďan (1966)

  • Úvodní a závěrečná znělka byla převzata z amerického westernového seriálu The Rebel (od r. 1959), pojednávajícího o veteránovi konfederace Johnny Yumovi (Nick Adams). (Haller)

Die, Monster, Die! (1965)

  • Názov železničnej stanice, na ktorej vystúpil Stephen Reinhart (Nick Adams), znie Arkham. Arkham je fiktívne mestečko vytvorené H.P. Lovecraftom. (beso74)

Peklo je pro hrdiny (1962)

  • Robert Pirosh založil postavu Homera (Nick Adams), polského maskota oddílu, na skutečné 17leté polské vysídlené osobě, kterou jeho jednotka objevila ukrývající se ve sklepě v Německu. Protože nedokázali vyslovit jméno mladého muže, dali mu přezdívku „Homer“. Stejně jako ve filmu se i tento skutečný Homer chtěl stát americkým vojákem a Pirosh zkoušel vše, co ho napadlo, aby ho dostal do armády, ale neúspěšně. Nakonec se Homer spojil s další četou a Pirosh ho už nikdy neviděl. (sator)

Galerie (40)

Reklama

Ovládací panel

Reklama

Reklama