foto

Eliška Jansová

  • nar. 13.10.1992 (27 let)
    Praha, Československo

Biografie

Naděje českého herectví, v současnosti (2015) studentka 4. ročníku DAMU, Eliška Jansová, pochází z Prahy, kde se 13. října 1992 narodila. Sklony k herectví měla již odmala, osud ji však po ukončení základní školy zavál do vod od umění vzdálených - nastoupila na Gymnázium Christiana Dopplera na Malé Straně, se zaměřením na matematiku a fyziku. Po odmaturování se však přece jen k herectví dostala a nastoupila na již zmíněnou DAMU, obor činoherní herectví. Diváci ji tak mohou vidět zejména na divadelních prknech, převážně v Divadle Disk, ve kterém vystupují studenti absolventského ročníku DAMU, konkrétně ve hrách Opilí, Povídky z vídeňského lesa a Rituální vražda Gorge Mastromase. Jako herecká alternace je k vidění v Divadle v Dlouhé (Tři mušketýři) a v Divadle U Valšů (Polib tetičku abeb Nikdo není bez chyby). Od února 2016 bude, opět jako alternace, účinkovat ve Snu noci svatojánské v příbramském Divadle Antonína Dvořáka.

Eliška Jansová se však začíná uplatňovat i televizních pohádkách, přesněji ve vánočních pohádkách České televize, kdy se nejprve stala v roce 2014 součástí štědrovečerního programu jako jedna z dvorních dam v Princezně a písaři a rok později "povýšila" na princeznu ve hvězdně obsazené pohádce Jiřího Stracha Svatojánský věneček (2015), kde uplatnila mimo jiné své matematické schopnosti z gymnázia.

Milovníci reklam si mohou Elišku Jansovou pamatovat z jedné z reklam na Kofolu. Role filmové se jistě brzy také dostaví.

Petr "peetriss" Michalik

Herecká filmografie

Filmy

2019 Milosrdná lež (studentský film)
2018 Dvě nevěsty a jedna svatba
2015 Každou vteřinu (studentský film)
Rybička (TV film)
Svatojánský věneček (TV film)
2014 Princezna a písař (TV film)

TV seriály

2017 Bohéma (TV seriál)
Dvojí tváře (E06)
Vyhrát za každou cenu (E05)
A přece se točí (E04)
Specialisté (TV seriál)
Past (S02E12)