foto

Kuno Becker

  • nar. 14.1.1978 (40 let)
    Mexico City, Mexiko
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Eduardo Kuno Becker Paz, jak zní kompletně jeho celé jméno, je americký herec, který se proslavil prací na telenovelách, mexickým a americkým filmem, při čemž mezi jeho nejznámnější role patří postava Rubena Berrizabala v seriálu SOÑADORAS (Snílci) a charakter Santiaga Muňeze ve fotbalovém snímku Góóól!.

Becker se narodil v 14. ledna 1978 v Mexico City rodině se španělskými a německými kořeny, což je zřejmé již podle germánského příjmení a což možná ovlivnilo i jeho počátečního kariéru v showbusinessu. Ta totiž začala již v jeho raném dětství, ovšem ne v podání herce, ale muzikanta. Už když bylo Kunovi šest let, hrál v orchestru na violu, později pak odcestoval do Evropy, aby zde odstartoval své studie ve slavném salzburském Mozarteu. Ve věku sedmnácti let, jakkoliv se snažil, již Kuno věděl, že jako známý houslista neprorazí, a tak se rozhodl vsadit na svou druhou vášeň - herectví.

Mezi 3200 kandidáty byl v příjmacím řízení, jako jeden z mála vybrán Centrem hereckého vzdělání (CEA-dalo by se srovnat s naší DAMU) a již ve svých devatenácti letech dostal jako mladý talent svou první roli ve stodvacetidílné telenovele s názvem PARA TODA LA VIDA (Na celý život). V dalších letech následovalo ještě pár dalších nedůležitých rolí, ale jak se říká co se vleče, neuteče, a tak se i stalo, že v roce 2000 dostal Kuno své první hlavní role v telenovelách SOÑADORAS a MUJERES ENGAÑADAS (Podvedené ženy), díky nímž se mu konečně podařilo proslavit před mexickými televizními diváky.

Díky několika divadelním rolí zprostředkovaných také Televisou (mexická televizní stanice, která kromě jiného produkuje tamější seriály, hry, filmy, hledá nové talenty...) a rolí v telenovele Soňadoras se stal Kuno jedním z něznámějších mladých herců Mexika. Na americkém filmovém plátně se prosadil až oscarovým snímkem PROKLETÁ ARGENTINA, dále pak v roce 2004 historickým snímkem NOMÁD, odehrávajícím se na území Kazachstánu nebo komedií SEX A SNÍDANĚ. Nejvíce slávy a uznání na stříbrném plátně si získal však až postavou Santiaga Muňeze v trilogii GÓÓÓL!, který nám nechává nahlédnout do zákulisí světového fotbalu a vypráví o nelehké cestě z bláta nahoru.

Kromě jiného se Kuno Becker věnuje také pěvecké kariéře, při čemž je známo, že se velice rád vrací ke hře na violu. Prohlašuje, že se nechce koncentrovat pouze na filmy americké či mexické produkce, ale rád by natočil i nějaký pořádný mezinárodní trhák. Ať tak či onak, dnes je jisté, že patří mezi neoblíbenější mexické interprety a díky snímku Góóól se těší jistě i velké oblibě ve světě.

M_I_A_13

Herecká filmografie

Režijní filmografie

Scenáristická filmografie

Producentská filmografie

Filmy

2013 Pánico 5 Bravo

Fanoušci tvůrce

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace