foto

Trini Alvarado

  • nar. 10.1.1967 (51 let)
    New York City, New York, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Trinidad „Trini“ Alvarado, tmavovláska s jiskrou v oku a temperamentem v genech (otec je Španěl a matka Portoričanka a oba se profesionálně zabývají zpěvem či tancem flamenca) se narodila 10. ledna 1967 v New Yorku. Herectví studovala v Lincolnově Centru Fordhamské univerzity.

Vzhledem k rodinnému zázemí byla zvyklá vystupovat na jevišti už od nízkého věku – v sedmi letech poprvé s flamencem, v devíti už hrála v muzikálu Becca. V jedenácti letech hrála v muzikále Runaways na Brodwayi a také se objevila ve filmu BOHATÉ DĚTI (1979). Poté se jako dětská a potom i dospělá herečka objevila v bezpočtu televizních seriálů a divadelních představeních. Do širšího povědomí diváků se dostala rolí živelné, ale přece zásadové Meg March v adaptaci románu Louisy May Alcott MALÉ ŽENY (1994), kde si zahrála spolu s Winonou Ryder, Christianem Balem nebo Susan Sarandon, nebo také ztvárněním nebojácné doktorky Lucy v duchařské černohumorné komedii PŘÍZRAKY (1996) Petera Jacksona spolu s Michaelem J. Foxem. V roce 2006 se objevila v romantickém dramatu JAKO MALÉ DĚTI o milostném trojúhelníku na předměstí, kde hlavní „vrcholy“ představovala Kate Winslett, Jennifer Connely a Patrick Wilson.

V současné době Trini žije v New Yorku se svým manželem, divadelním hercem Robertem McNeillem.

Dagmar "Morien" Pokorná

Herecká filmografie

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace