foto

Everett McGill

  • nar. 21.10.1945 (72 let)
    Miami Beach, Florida, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Celým jménem Everett Charles McGill III. se narodil v Miami na Floridě, ale herectví studoval na Královské akademii dramatických umění v Londýně. Díky vysoké, svalnaté postavě a ostře řezané tváři se poměrně rychle prosadil v amerických i evropských filmech, zejména zápornými rolemi.

Objevil se třeba ve vězeňském dramatu s Robertem Redfordem BRUBAKER. Velkým posunem v kariéře pro něj byla ústřední postava Noaha – vůdce skupiny pralidí v pozoruhodném snímku francozského tvůrce J.-J. Annauda BOJ O OHEŇ. Další významné úlohy v jeho filmografii jsou určitě hlavní záporák Killifer z bondovky POVOLENÍ ZABÍJET a podlý generál Penn v akčňáku PŘEPADENÍ 2: TEMNÉ ÚZEMÍ. Zde svedl souboj se samotným Stevenem Seagalem.

Významná je též jeho dlouholetá spolupráce s režisérem Davidem Lynchem. Zahrál si v jeho filmech DUNA, seriálové i celovečerní podobě TWIN PEAKS a PŘÍBĚHU ALVINA STRAIGHTA.

V posledních deseti letech se herec s výrazným vzezřením bohužel ze stříbrného plátna úplně vytratil.

Lukáš "Vojcl" Vojáček

Herecká filmografie

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace