foto

Corey Haim

  • nar. 23.12.1971
    Toronto, Ontario, Kanada
  • zem. 10.3.2010 (38 let)
    Los Angeles, California, USA

Biografie

Narodil se jako druhé dítě počítačové operátorce Judy a obchodnímu zástupci Berniemu Haimovým. Jako malý býval plachý a tak jeho matku napadlo, že by mu mohly pomoci hodiny herectví, na které ho přihlásila. Coreyho ale zajímal jen hokej a komiksy. Po herectví spíš pokukovala jeho o 2 roky starší sestra Carol. S tou taky začal navštěvovat plno konkurzů a štěstí na sebe nenechalo dlouho čekat.

Poprvé na sebe upozornil v kanadském rodinném seriálu THE EDISON TWINS (1982-1986). To už se začíná plně věnovat herecké kariéře, nadobro končí se školou a přichází filmový debut. V dramatu PRVOROZENÝ (1984) se řeší rodinné problémy, včetně rozvodu. V té době už byli Coreyho rodiče 2 roky od sebe. V roce 1985 hraje hlavní roli ve vlkodlačím hororu STŘÍBRNÁ KULKA a vedlejší role v romantických komediích TAJNÁ CTITELKA a MURPHYHO DOBRODRUŽSTVÍ. Ukazuje se jeho talent a získává ocenění (Young Artist Award) za televizní drama TIME TO LIVE. Přelomová role přichází v podobě středoškolského dramatu LUCAS (1986), kde mu sekundují další budoucí herecká esa Charlie Sheen a Winona Ryder. Film je vychvalován kritikou, ovšem žádný větší úspěch nezaznamenal. Změna přichází rok nato. Získává hlavní roli Sama v Schumacherově upířině ZTRACENÍ CHLAPCI. Tady se objeví ještě s jedním Coreym. Coreym Feldmanem, tou dobou také slibně rozjetým dětským hercem (GREMLINS, ROŠŤÁCI). Film je úspěšný a z kluků se stávají hvězdy a kamarádi v soukromí. Corey zrovna chodí s herečkou Allysou Milano a stihne prožít i románek s Drew Barrymore. S druhým Coreym začíná poznávat svět dospělých po svém, vymetají večírky a přicházejí první drogové úlety. Že je potřeba využít potenciálu dvou Coreys ukazuje komedie ŘIDIČÁK (1988), kde hlavní hrdina Les (Haim) touží po papírech a své vysněné dívce (Heather Graham). To už je ale závislý na kokainu. Feldmanovi se podařilo z toho všeho nakonec dostat na začátku 90. let, ale Haim se se svou závislostí potýkal víceméně po zbytek života. Na konci 80. let se spolu ještě objeví v teen komedii SNI SVŮJ KRÁTKÝ SEN. To už má za sebou první pobyt v léčebně.

V roce 1990 hraje rollera bojujícího proti gangu v akční MODLITBĚ BRUSLAŘŮ. Pak ale kvůli jeho rostoucí špatné pověsti začíná o něho upadat zájem a filmy míří přímo na video. V té době randí se záchranářkou z POBŘEŽNÍ HLÍDKY Nicole Eggert. Ta je strážným andělem i v jeho životě a pomáhá mu bojovat se závislostí. Jsou zasnoubeni a hrají spolu i v několika filmech (VÝBUCH, JUST ON OF THE GIRLS). V touze po návratu na plátna kin se neúspěšně uchází o roli Robina ve filmu BATMAN NAVŽDY (1995). Vztah s herečkou bere za své. S Feldmanem se ještě pokouší oprášit zašlou slávu (NATIONAL LAMPOON A ŠKOLA AKVALUNGU, SNI SVŮJ KRÁTKÝ SEN 2, BUSTED), ale už o ně není zájem. Do konce 90. let se objeví v hororu JEZERO HRŮZY nebo v akční DEMOLICI.

V roce 2004 se po něm ptá skupina The Thrills s písní "Whatever Happened to Corey Haim?". Začíná vystupovat v pořadech a potvrzuje svoji dlouholetou závislost na valiu a jiných prášcích. Popisuje, jak se ocitl na prahu mezi životem a smrtí když prodělal mozkovou mrtvici. Tu komentoval slovy: "byl sem otupělý a měl hrozně oteklé limfatické uzliny, srdce bolelo a v rukách a nohou sem měl krevní sraženiny". Koncem roku 2006 mu podává pomocnou ruku Feldman a startuje reality show THE TWO COREYS. Pořad končí uprostřed druhé sezóny, kvůli Haimově recidivě. V roce 2008 se pokouší o comeback a tvrdí: "Jsem zpět a jsem připraven pracovat". Začíná se natáčet pokračování ZTRACENÝCH CHLAPCŮ s podtitulem UPÍŘÍ KMEN. Vidina větší role je pro něj velké zklamání, protože se objevil pouze v závěrečné scéně mezi titulky. Pravdou je, že byl několikrát na place pod vlivem a měl problémy s textem. Pak se mu přece jen podaří dostat do kin v akční adrenalinové jízdě ZASTAV A NEPŘEŽIJEŠ 2 (2009). Byla to jen menší role, ale dostal se do povědomí a přicházelo více příležitostí ukázat se před kamerou. Původně se s ním počítalo i do trojky ZTRACENÝCH CHLAPCŮ.

Tohoto natáčení se však už nezúčastní. Ve svých 38 letech umírá v domě své matky, u které v poslední době žil, aby jí pomohl v boji s rakovinou. Jako důvod smrti se nejdříve uváděl otok v plicích, ale nakonec to byly léky na předpis, které se mu staly osudnými. Pohřeb se konal pouze v rodinném kruhu 16. března v Torontu.

petr "Fenk" podrábský

Host

TV pořady

2007 Two Coreys, The (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace