foto

Emmanuelle Seigner

  • nar. 22.6.1966 (54 let)
    Paříž, Île-de-France, Francie

Biografie

Herečka, modelka a zpěvačka Emmanuelle Seigner se narodilla 22. Června, 1966 v Paříži. Její otec pracoval jako fotograf a matka novinářka. Jejím dědečkem byl Luis Seigner, ředitel Comédie Francaise, který se také objevil v několika filmech. Studovala katolickou školu a již ve čtrnácti letech začala s modelingem. Zvláštní tajemná krása z ní udělala mezinárodní tvář.

Proslulý francouzký režisér Jean-Luc Godard ji obsadil do kriminálního filmu DETÉCTIVE (1985), kde hrála společně s Johnym Hallydayem a Nathalií Bay. Zahrála si také mladou dívku ve filmu COURS PRIVÉ (1986) od Piere Garnier-Deferre.

Opravdovou hvězdu z ní udělal až režisér Roman Polanski, za kterého se roku 1989 provdala, a má s ním dvě děti, dceru Morgane a syna Elvise. Nejprve ji obsadil do kriminálního dramatu 48 HODIN V PAŘÍŽI/FRANTIC (1988), v němž hraje hlavní roli společně s Harrisonem Fordem a následně do snímku HOŘKÝ MĚSÍC (1992), kde ztvárnila tanečnici Mimi, která vykonala krutou pomstu svému partnerovi, ne zrovna úspěšnému spisovateli Oscarovi, jenž se dívky přesytil a později i ponižujícím způsobem zbavil. Tato role Emmanuelle Seignerovou zatím nejvíce herecky proslavila. S Romanem Polanskim natočila ještě mysteriózní horor DEVÁTÁ BRÁNA (1999), kde hraje po boku Johnyho Deppa.

Dále se také objevila v jedné z hlavních rolí francouzsko - amerického dramatu SKAFANDR A MOTÝL (2007) a hraje i v EDITH PIAF (2007) autobiografickém filmu této proslulé pěvecké hvězdy.

Mimo filmovou dráhu ztvárnila např. hlavní roli ve videoklipu kapely Death in Vegas nazvaném Hands Around my Throat či na DVD Lou Reed´s Berlin a v roce 2006 se stala zpěvačkou pop-rockové kapely Ultra Orange, jejíž název se později změnil na Ultra Orange and Emmanuelle. Má za sebou rovněž několik divadelních rolí.

Vladimír "Endyis" Endler

Host

TV pořady

2016 Quotidien (TV pořad)
2007 Rencontres de cinéma (TV pořad)
2006 Jour de fête (TV pořad)
Salut les Terriens (TV pořad)
2005 Café Picouly (TV pořad)
2000 On ne peut pas plaire à tout le monde (TV pořad)
1998 Tout le monde en parle (TV pořad)
1976 La nuit des Césars (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

<< 1-20 >>
všichni fanoušci
(103)