Reklama

Reklama

Michael Powell

Michael Powell

nar. 30.09.1905
Bekesbourne, Kent, England, Velká Británie

zem. 19.02.1990 (84 let)
Avening, Gloucestershire, England, Velká Británie

Biografie (1)

Michael Powell (1905, Bekesbourne, Kent – 1990) opustil kvůli filmu jisté místo bankovního úředníka. Jako fotograf spolupracoval s Alfredem Hitchcockem při natáčení snímku Její zpověď (Blackmail, 1929) a natočil několik nízkorozpočtových béčkových filmů, z nichž ne všechny se dochovaly. S Emericem Pressburgerem, scenáristou maďarského původu, natočil snímky řadící se k britské klasice: mimo jiné A Canterbury Tale (Canterburská povídka, 1944) a Červené střevíčky … (více)

Zajímavosti (13)

Gauneři (1992)

  • Řezání ucha žiletkou je zjevným odkazem na film The Life and Death of Colonel Blimp (1943) od Michaela Powella a Emerica Pressburgera. Jako důkaz může sloužit "ušní scéna", zachycená způsobem odstupující kamery. Tento postup byl zvolen kvůli obtížním s udržením make-up odříznutého ucha v uvěřitelné rovině, na což se přišlo až během natáčení. Tarantino však tvrdil, že tento film před natočením Gaunerů nikdy neviděl. (Eldrick)

Šmírák (1960)

  • Na provokativnosti snímku přidává, že otce vraha Marka hraje v archivních záběrech sám režisér snímku Michael Powell. Jeho mučeného malého syna pak Powellův vlastní syn. (Cimr)

Galerie (3)

Reklama

Režisér

Producent

Scenárista

Herec

Střihač

Filmy
1928

A Knight in London

Reklama

Reklama