Reklama

Reklama

Olga Plojhar Bursíková

Olga Plojhar Bursíková

nar. 10.06.1991 (30 let)
Praha, Československo

Biografie

Olga Plojhar Bursíková, rozená Bursíková, je česká herečka a modelka, která se objevila ve filmech Štěstí je krásná věc (2020), Skleněný pokoj (2019), Gangster Ka (2015), Puerto Ricans in Paris (2015) a v řadě televizních seriálů, hudebních klipů a reklam.

Olga je dcerou Martina Bursíka, bývalého ministra životního prostředí, politika a environmentálního specialisty a Ivany Bursíkové, ředitelky nevládní organizace AGORA CE. Její starší sestra Martina se věnuje brand-managementu v designu. Olga se narodila v Praze, kde žila se svou babičkou, matkou a sestrou. Velkou část svého dětství ale trávila na venkově u koní a v zimě na lyžích a běžkách. Vzhledem k akademickému založení její rodiny pro ní herectví nebyla lehká nebo přirozená volba povolání. Zaměřila se tedy na studium a získala bakalářský titul v Čechách a posléze MBA z Londýnské univerzity. Hovoří plynně česky, anglicky a francouzsky. Učila se také italsky a španělsky.

Při vysokoškolských studiích se rozhodla absolvovat letní herecký kurz v Londýně na EAST 15 Acting School a následně vyzkoušet své štěstí na castinzích v Praze. Krátce po dokončení studia už za sebou měla několik reklam a menších rolí ve filmu a seriálu, a tak se začala herectví a modelingové kariéře věnovat na plný úvazek. Prošla pak řadou dalších hereckých kurzů a podařilo se jí získat role v televizních seriálech 12 Moneys (2017), Dáma a Král (2017), V.I.P. vraždy (2016) nebo Na vodě (2016). Ztvárnila také hlavní roli v hudebním klipu Marpa a Lenny Kruh (2017) nebo v klipu Vypsané fixy Krabička (2019). Olga je také úspěšnou modelkou, má za sebou řadu reklam a českých i mezinárodních kampaní.

Seven Management

Herec

Ovládací panel

Fanklub

(1)

Reklama

Reklama