foto

Lar Park-Lincoln

  • nar. 12.5.1961 (58 let)
    Dallas, Texas, USA

Biografie

Lar Park Lincoln je krásná modrooká blond herečka, která se pravým jménem jmenuje Jamie Lee Park a narodila se 12. května v roce 1961 v Dallasu, Texasu v USA. Od 5 prosince 1981 byla vdaná za Michaela Lincolna a tak začala vystupovat právě pod jménem Lar Park Lincoln. S Michaelem má dceru Piper, která je také herečka a syna Trevora. Vždy měla sen stát se herečkou, psát scénáře, pomáhat začínajícím hercům a herečkám a učit je. Všechno co chtěla se jí splnilo. Má ráda horory, miluje Hitchcockovy filmy třeba Psycho nebo Carrie, starší filmy s Jamie Lee Curtis, první Pátek třináctého z roku 1980.

Její první herecké zkušenosti začaly v roce 1985 a to v televizním dramatu CHILDREN OF THE NIGHT postavou Valerie. Hrála prostitutku a za tuto roli dokonce získala i cenu. Film točila CBS. Rozjezd byl slibný a dále se objevila v jednom díle seriálu HUNTER v třetí sezóně v jedenácté epizodě nazvané BAD COMPANY (1987). Pak ještě v tom samém roce si zahrála v jednom díle seriálu OUTLAWS.

Přišla její první velká filmová role, a to rovnou hlavní, v komedii PRINCESS ACADEMY (1987). Zahrála si v dnes již v kultovním filmu HOUSE II – THE SECOND STORY (1987), který je posuzován jako lepší než první díl. Zahrála si ještě v jedné epizodě seriálu HIGHAWAY TO HEAVEN. Od toho roku začala hrát ve velmi populárním seriálu KNOTS LANDING jako Linda Faifgate. A hrála v celkem v 38 epizodách až do roku 1991, kde se mohla setkat s velmi populárními osobnostmi té doby.

V roce 1988 si zahrála v hororu FRIDAY 13TH PART VII – NEW BLOOD (1988). Role Tiny Sheprd se stala její nejslavnější. Na filmu se začlo pracovat už v roce 1987. Lar Park Lincoln zde hraje dívku, která má telekinezní schopnosti. Samotné natáčení jí bavilo, už z toho důvodu, že je velkou fanynkou celé série. Film vydělal dost, ale měl smůlu na velkou cenzuru, takže krvavé scény musely být z filmu vystřihnuty. Na film se hodně připravovala. Radila se s lékaři a navštěvovala pacienty s stejnými nebo podobnými schopnostmi jaké má její filmová postava. Málem v tomto filmu nehrála, na castingu se objevila až později, protože její agenti nebyli moc nadšeni jejim působením v hororu, ale ona tu roli moc chtěla. Natáčení jí bavilo, s režisérem byla zadobře, byla ráda, že na ní nekřičel ani jí neztrapňoval. Sama o své roli řekla, že se nenechala inspirovat postavou Carrie. "Carrie byla cvok a Tina je jen zmatená." řekla.

Pak se objevila v jednom díle seriálu FREDDY'S NIGHTMARES a v následujícím roce pouze v jednom díle slavného seriálu TOUR OF DUTY. Díky své popularitě byla pozvána i do OPRAH WINFREY SHOW a nebo také do ENTERTAINMENT TONIGHT. Účinkovala však i jiných radiových a televizních talk show. V následujícím roce si zahrála v dalším televizním filmu FATAL CHARM kde ztvárnila sexy upírku. Sice skončilo její hraní v seriálu KNOTS LANDING, ale začala hostovat v epizodních rolích v seriálech jako MURDER, SHE WROTE v roce 1992. Pak až v roce 1995 ještě v epizodě SPACE: ABOVE AND BEYOND. Ještě se objevila v seriálu BEVERLY HILLS 90210.

A nastala první velká rána osudu. V roce 1995, den po výročí svatby, tedy 5 prosince umírá její manžel na rakovinu, kterou trpěl 2 a půl roku a ona se rozhodla opustit hereckou kariéru a vrátila se zpět do rodného Dallasu, aby tam vychovávala své dvě děti. Tragédie jí však nezlomila. Začala na sobě více pracovat a chystat svůj velký návrat do filmového průmyslu, který se jí opravdu vydařil. Je všem fanouškům vděčná jak se k ní chovají a hlavně jak jí pomohli po smrti manžela, proto nikdy neodmítne fanouškovi dát autogram. Film úplně neopustila, pracovala na sobě a postupně se stala jedním z nejlepších učitelů pro herce, herečky, modely a modelky. Jednomu ze svých studentů produkovala film STATIC, který pojednává o závislosti mladistvých na heroinu. Zajímavý byl v tom, že byl kompletně tvořen teenagery aby vynikl jeho smysl.

V roce 2005 se rozhodla pro herecký návrat a v Texasu natočila akčně-komediální seriál CITY OF JUSTICE, který byl pojat jako parodie na policajtské seriály sedmdesátých a osmdesátých let, jako Stasky and Hutch nebo Miami Vice. Mimo herectví si připočítala i post autorky, režisérky i producentky. Spolurežírovala například celovečerní film o rasové diskriminaci s názvem BLACK AND WHITE. V květnu 2005 se účastnila Horror Convention v Los Angeles. Jedná se o fanouškovské setkání pro fandy hororu, ale poprvé se předvedla na festivalu Fangoria Weekend of Horrors v New Yorku, po natočení FRIDAY 13TH PART VII – NEW BLOOD. V roce 2007 hrála v televizním filmu INSPECTOR MOM: KIDNAPPED IN TEN EASY STEPS. O další dva roky si zahrála ve video hororu GRAVESTONED. Horor je její oblíbený žánr a tak další její role byly v hororech jako FROM THE DARK a FRIGHTLAND.

A přišla druhá rána osudu. Poté co se na Lar znovu usmálo štěstí, objevila se další zničující zpráva. Rakovina. Vypadaly jí vlasy, ale chemoterapie zabrala a ona se může dál radovat. Lar Park Lincoln je velmi všestranná žena. Kromě herectví a schůzek s rodinou a přáteli má Lar ráda i pozemní hokej. Mimo herectví pracovala i jako moderátorka na teleshoppingovém programu QVC, kde prodávala produkt s názvem The Freedom Bag. A jako každý herec nebo významější člen štábu pracující na sérii FRIDAY 13TH jezdí na různá shromáždění a autogramiády série FRIDAY 13.TH. Navíc vlastní produkční firmu Ooh La Lar Productions.

Sama napsala pokračování FRIDAY 13TH PART VII – NEW BLOOD ve kterém se měla Tina jako psychiatrička vrátit po letech do Crystal Lake se svou dcerou a chtěla ho udělat tak, aby série získala respekt, který si zaslouží. Před vydáním Freddy Vs. Jason se to snažila prodat Paramount Pictures. Napsala knihu GET STARTED-NOT SCAMMED! ve které pomáhá mladým hercům a snaží se je i jejich rodiče varovat před špínou tohohle filmového byznysu a s tím co k němu patří. Její motto je: Dream, Believe, Achieve. Sni, Uvěř, Dosáhni. Lar Park Lincoln ví o čem mluví. Celým svým životem se řídila těmito třemi slovy, pouze tři slova jí dokázala vynést,až na vrchol a překonat všechny tvrdé zkoušky života.

LAR PARK "LION-MR.T" LINCOLN

Herecká filmografie

Filmy

2018 Sky Sharks
2014 Hallow Pointe
2009 From the Dark
Gravestoned
2007 Máma v akci 2 (TV film)
1990 Osudový půvab
1988 Pátek třináctého 7
1987 Dívčí akademie
Dům II
1985 Children of the Night (TV film)

TV seriály

2005 City of Justice (TV seriál)
1995 Vesmír: Civilizace v ohrožení (TV seriál)
1990 Beverly Hills 90210 (TV seriál)
1988 Freddyho noční můry (TV seriál)
1987 Ohara (TV seriál)
Četa v akci (TV seriál)
1986 Outlaws (TV seriál)
1984 Highway to Heaven (TV seriál)
Hunter (TV seriál)
To je vražda, napsala (TV seriál)
1979 Knots Landing (TV seriál)

Dokumentární

2013 Crystal Lake Memories: The Complete History of Friday the 13th
2009 His Name Was Jason: 30 Years of Friday the 13th (TV film)
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace