foto

Paul Hartmann

  • nar. 8.1.1889
    Fürth, Německá říše
  • zem. 30.6.1977 (88 let)
    Mnichov, Bayern, Západní Německo

Biografie

Tento tvůrce ještě nemá přidanou biografii.

Herecká filmografie

Filmy

1969 Demetrius (TV film)
1968 Iphigenie auf Tauris (TV film)
1967 Der zerbrochene Krug (TV film)
1966 Die Räuber (TV film)
1965 Requiem für eine Nonne (TV film)
1964 Die Verschwörung des Fiesco zu Genua (TV film)
1962 Nejdelší den
Waldrausch
1961 Die Verschwörung des Fiesco zu Genua (TV film)
Hermann und Dorothea (TV film)
Time Remembered (TV film)
1959 Buddenbrooks - 1. Teil
Buddenbrooks - 2. Teil
Der blaue Nachtfalter
Růže pro státního návladního
1958 Rivalen der Manege
1957 Der Fuchs von Paris
Es wird alles wieder gut
1956 Wilhelm Tell
1955 Die Barrings
Rosen im Herbst
1954 Conchita und der Ingenieur
Ein toller Tag
Regina Amstetten
Rittmeister Wronski
1953 Der Klosterjäger
Mit siebzehn beginnt das Leben
1952 Cuba Cabana
Der große Zapfenstreich
Mönche, Mädchen und Panduren
1951 Das Tor zum Frieden
Die Dame in Schwarz
1944 Die Affäre Rödern
1943 Gefährtin meines Sommers
1941 Über alles in der Welt
Žaluji
1940 Bal paré
Bismarck
1939 Der Schritt vom Wege
Im Kampf gegen den Weltfeind: Deutsche Freiwillige in Spanien - vyp.
Irrtum des Herzens
Legion Condor
1938 Dreiklang
Když hvězdy svítí
Pour le Mérite
Revolutionshochzeit
1937 Die Warschauer Zitadelle
Togger
V tajném poslání
1936 Die klugen Frauen
Gräfin Volescu
Port Arthur (německá verze)
Stärker als Paragraphen
Zámek ve Flandrech
1935 Alles um eine Frau
Mazurka
1934 Dědictví v Pretorii
Schwarzer Jäger Johanna
1933 Der Läufer von Marathon
Der Tunnel
Großfürstin Alexandra
Salon Dora Green
Unsichtbare Gegner
1932 L. P. 1 neodpovídá
1929 Rund um die Liebe - a.z.
1927 Die Familie ohne Moral
Tingel Tangel
1926 Unser täglich Brot
1925 Des Lebens Würfelspiel
Götz von Berlichingen zubenannt mit der eisernen Hand
Růžový kavalír
Zur Chronik von Grieshuus
1924 Der Evangelimann
1923 Alt Heidelberg
Der Pantoffelheld
Der verlorene Schuh
Fridericus Rex - 3. Teil: Sanssouci
Tatjana
1922 Bardame
Der falsche Dimitri
Die Intrigen der Madame de la Pommeraye
Kinder der Zeit
Luise Millerin
Vanina oder Die Galgenhochzeit
1921 Der Roman der Christine von Herre
Die Abenteuer der schönen Dorette
Die Erbin von Tordis
Die Jungfrau von Kynast
Die Sängerin
Die reine Sünderin
Glasprinzessin
Haschisch, das Paradies der Hölle
Hochstapler
Strašidelný zámek
1920 Anna Boleynová
Der Kampf der Geschlechter
Die Tänzerin Barberina
Die Verschleierte
Die goldene Krone
Entfesselte Menschheit, Die
Im Wirbel des Lebens
Katharina die Grosse
Können Gedanken töten?
Maria Magdalene
Monika Vogelsang
1919 Blondes Gift
Das Mädchen und die Männer
Der Galeerensträfling
Die Hexe von Norderoog
Die Liebschaften der Kaethe Keller
Taumel
1918 Apokalypse
Der Gefangene von Dahomy
Der Trompeter von Säckingen
Der seltsame Gast
Edelsteine - Phantastisches Drama in 4 Akten
Es werde Licht! 2. Teil
Mouchy
1917 Christa Hartungen
Das Geheimnis der leeren Wasserflasche
Das Opfer der Yella Rogesius
Die Claudi vom Geiserhof
Feenhände
Höhenluft
1916 Blatt Papier, Ein
1915 Die verschleierte Dame
Zofia - Kriegs-Irrfahrten eines Kindes

TV seriály

2019 Die Spezialisten - Im Namen der Opfer (TV seriál)
Am Ende (S04E12)
2017 In aller Freundschaft (TV seriál)
Berg- und Talfahrt (S20E19)

Dokumentární

2011 Jedermann remixed - Eine Zeitreise durch 100 Jahre (TV film) - a.z.
1998 Dämonische Leinwand - Der deutsche Film der zwanziger Jahre - a.z.

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky